دسترسی سریع
   بازدید : 2566
تاریخ انتشار : 26 آذر1399
در بیست و یکمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده کشور
 دو استاد دانشگاه یزد به عنوان پژوهشگران برگزیده کشور معرفی شدند
دو استاد دانشگاه یزد به عنوان پژوهشگران برگزیده کشور معرفی شدند
دو استاد دانشگاه یزد به عنوان پژوهشگران برگزیده کشور در گروه‌ آموزشی علوم انسانی و در زمینه همکاری با جامعه و صنعت معرفی شدند و روز سه‌شنبه 25 آذرماه امسال در مراسمی با حضور معاون اول رییس جمهور از آنان تجلیل شد.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه یزد، دکتر سید علیرضا افشانی استاد دانشکده علوم اجتماعی و دکتر محمدرضا اختصاصی استاد دانشکده منابع طبیعی و کویرشناسی  این دانشگاه در بیست و یکمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده کشور به ترتیب به عنوان پژوهشگران برگزیده در گروه آموزشی علوم انسانی و در زمینه همکاری با جامعه و صنعت انتخاب شدند.

آیین بیست و یکمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده کشور، عصر دیروز با حضور دکتر اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، دکتر‌ منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، معاونان وزارتخانه‌های بهداشت و صمت و همچنین خانواده شهید فخری نژاد در سالن شهدای جهاد علمی به صورت حضوری و پخش به صورت وبیناری برای تمام دانشگاه‌ها و مراکز پژوهش و فناوری کشور برگزار شد.

دکتر سید علیرضا افشانی استاد تمام رشته جامعه شناسی است که تاکنون چاپ ۱۴۶ مقاله در مجلات معتبر داخلی و بین المللی، اجرای ۳۵ طرح پژوهشی ملی و استانی و ترجمه و تألیف ۱۱ عنوان کتاب در کارنامه پژوهشی وی به ثبت رسیده است. وی پیش از این نیز موفق به کسب عناوینی نظیر استاد نمونه و پژوهشگر برتر دانشگاه یزد در سال ۹۸، پژهشگر برتر پردیس علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه یزد در سال ۹۷، پژوهشگر برتر استان یزد در سال ۹۵ و پژوهشگر نمونه دانشگاه یزد در سال ۹۲ شده است.

دکتر محمدرضا اختصاصی استاد تمام رشته آبخیزداری دانشگاه یزد و رییس هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان ریزگرد پایش ایساتیس است که تاکنون موفق به اجرای 15 طرح پژوهشی کاربردی و ثبت 3 اختراع شده است. علاوه بر این، نگارش و چاپ بیش از 65 مقاله علمی پژوهشی در مجلات معتبر داخلی و خارجی و 4 کتاب و همچنین کسب عناوینی نظیر استادنمونه کشوری در سال 95، پژوهشگر نمونه استانی در سال 92، پژوهشگر نمونه طرح‌های کاربردی دانشگاه در سال 88 و پژوهشگر و استاد نمونه دانشگاه در سال 84 از دیگر افتخاراتی است که در کارنامه علمی پژوهشی این استاد دانشگاه یزد به ثبت رسیده است.