دسترسی سریع
   بازدید : 8767
تاریخ انتشار : 27 آذر1399
درگذشت دانش‌آموخته نخبه دانشگاه یزد بر اثر بیماری کرونا
پیام تسلیت انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه یزد به مناسبت درگذشت دکتر امین طالع‌زاده
پیام تسلیت انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه یزد به مناسبت درگذشت دکتر امین طالع‌زاده
انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه یزد با صدور پیامی درگذشت دکتر امین طالع‌زاده دانش‌آموخته ارشد و دکتری مهندسی مکانیک این دانشگاه بر اثر ابتلا به بیماری کرونا را تسلیت گفت.

متن پیام بدین شرح است:

انالله وانا الیه راجعون

خبر تاسف بار و تلخ درگذشت مرحوم دکتر امین طالع‌زاده دانش‌آموخته فعال و متعهد دانشکده مهندسی مکانیک، جامعه دانشگاهی دانشگاه یزد را سخت متاثر و اندوهگین ساخت.

فقدان این انسان وارسته که عمر شریف خود را در مسیر خدمت رسانی سازنده و خالصانه و تلاش در جهت توسعه علمی و تحقیقاتی کشور گذراند و منشاء اثرات نیکو و ماندگار گردید برای جامعه علمی کشور سخت و دشوار است لیکن رجاء واثق دارد به مصداق وعده صادق الهی، ان الله مع الصابرین، درهای صبر و آرامش به روی بازماندگان گرامی گشوده خواهدشد.

ضمن عرض تسلیت صمیمانه به خانواده آن مرحوم، استادان، دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه یزد، امید است خدای متعال روح پاک آن عزیز سفر کرده که نام عزیزش با نجابت و سختکوشی پیوند خورده بود را با اولیاء الهی محشور گرداند.

روحش شاد و یادش گرامی باد

انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه یزد


 دکتر «امین طالع‌زاده» نخبه دانشگاهی لاری و محقق و مدرس شناخته شده دانشگاه مالک اشتر اصفهان و شیراز ۲۱ آذرماه در ۳۵ سالگی بر اثر بیماری کرونا درگذشت. وی کارشناسی ارشد و دکتری خود را در رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه یزد گرفت. دکتر طالع‌زاده پروژه‌های متعددی را در دانشگاه مالک اشتر به سرانجام رساند که بدلیل ابعاد نظامی غالب آنها معرفی نشده‌اند اما در این بین می‌توان به طراحی پمپ جت، سیستم پایش منابع آب و هوا، ربات‌های زیرآبی، سیستم‌های تصویربرداری زیر آب و… اشاره کرد. عمده تخصص و فعالیت آن مرحوم در خصوص علوم و فنون زیردریایی و مکانیک محاسباتی سیالات بود. از او همچنین تعداد زیادی مقاله و تحقیق در مجلات و کنفرانس‌های ملی و بین‌المللی ارائه شد.