دسترسی سریع
  بازدید : 767
تاریخ انتشار : 14 دی
در بیست و دومین جشنواره جوان خوارزمی معرفی شد
طرح ابداعی دانشگاه یزد تنها طرح برگزیده در بخش نوآوری
طرح ابداعی دانشگاه یزد تنها طرح برگزیده در بخش نوآوری
طرح"دستگاه تمام خودکار آزمون ته‌نشینی" دانشگاه یزد در بیست و دومین جشنواره جوان خوارزمی به عنوان تنها طرح برگزیده در بخش رقابتی دانش پژوهان و فناوران با ماهیت نوآوری معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه یزد، در بیست و دومین جشنواره جوان خوارزمی، دکتر شهرام آقایی استادیار دانشکده مهندسی برق و مهندس آرش طهری دانشجوی دکترای مهندسی معدن این دانشگاه با ارایه طرح دستگاه تمام خودکار آزمون ته‌نشینی موفق شدند عنوان تنها طرح برگزیده این جشنواره را در بخش رقابتی دانش پژوهان و فناوران با ماهیت نوآوری کسب کنند.
دکتر شهرام آقایی در خصوص این طرح گفت: دستگاه تمام خودکار آزمون ته نشینی به منظور انجام تست‌های ته‌نشینی از مخلوط کردن نمونه‌ها تا شبیه‌سازی فرآیندهای مشابه در تیکنر و تعیین پارامترهای تیکنر مناسب، ارایه شده است.
وی با ابراز خرسندی از استقبال خوب معادن، مراکز دانشگاهی و آزمایشگاه‌های تحقیقاتی از این طرح، افزود: ارتقای عملکرد این دستگاه برای انجام همزمان سه آزمایش، شرایط مقایسه‌ای را در انجام تحقیقات و آزمایش‌ها فراهم آورده و جایگزین مناسبی برای روش پرخطا و زمان‌گیر دستی است.
وی با قدردانی از همکاری مصطفی موسوی نژاد دانشجوی کارشناسی مهندسی برق در بخش‌هایی از این پروژه، استفاده سایر دانشجویان از چنین فرصت‌هایی را یکی از عوامل کسب تجربه، پرورش خلاقیت و کارآفرینی عنوان کرد.
شایان ذکر است از این دستگاه دو اختراع ثبت و تاییدیه‌های علمی و عملکردی آن نیز اخذ شده و ضمن قرارگیری در بین طرح‌های برگزیده دانشگاه و استان، درسال رونق تولید به عنوان یکی از 11طرح برگزیده ممتاز کشوری در رونق تولید انتخاب شد. این طرح همچنین گواهی اختراع نوآورانه از بنیادملی نخبگان را نیز کسب کرده است.