دسترسی سریع
  بازدید : 1744
تاریخ انتشار : 17 دی
دستاوردی تاریخی برای جامعه علمی استان یزد
دانشگاه یزد برای اولین بار در ردیف 8 دانشگاه برتر کشور قرار گرفت
دانشگاه یزد برای اولین بار در ردیف 8 دانشگاه برتر کشور قرار گرفت
بر اساس نتایج نظام رتبه‌بندی جهان ISC 2020، دانشگاه یزد در ردیف 8 دانشگاه جامع برتر کشور قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه یزد به نقل از پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC،  در جلسه‌ای مجازی با حضور دکتر علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر محمدجواد دهقانی سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام و رئیس مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری، معاون پژوهش و فناوری پایگاه و مدیر گروه رتبه‌بندی ISC، نتایج نظام رتبه‌بندی جهان ISC 2020 اعلام شد.

دکتر دهقانی ضمن اعلام نتایج رتبه‌بندی جهانی ISC 2020 گفت: در «رتبه‌‌بندی جهانی ISC 2020» تعداد ۲۱۸۲ دانشگاه از ۱۰۲ کشور و ۶ قاره جهان حضور دارند که از ایران تعداد ۴۶ دانشگاه در این رتبه‌بندی حضور دارند. در رتبه‌بندی جهانی ISC سال ۲۰۱۹ از ایران تعداد ۴۳ دانشگاه حضور داشتند.

سرپرست ISC گفت: از کشور جمهوری اسلامی ایران ۴۶ دانشگاه در «رتبه‌بندی جهانی ۲۰۲۰ - ISC » حضور داشتند.

به گفته وی، بر اساس مأموریت‌های دانشگاه‌ها، تعداد ۲۴ دانشگاه جامع کشور در این رتبه‌بندی حضور دارند. دانشگاه‌های جامع حاضر در این رتبه‌بندی به ترتیب عبارتند از: دانشگاه تهران، تربیت مدرس، فردوسی مشهد، شهید بهشتی، شیراز، تبریز، اصفهان، یزد، کاشان، گیلان، بوعلی سینا، رازی، سمنان، شهید باهنر کرمان، کردستان، مازندران، شهید چمران اهواز، محقق اردبیلی، ارومیه، یاسوج، الزهرا، بین‌المللی امام خمینی، شاهد و شهرکرد.

خبر دیگر در همین زمینه اینکه بر اساس نتایج نظام رتبه‌بندی لایدن برای معرفی دانشگاه‌های برتر دنیا در سال 2020 میلادی، دانشگاه یزد برای اولین بار در جمع 36 دانشگاه منتخب از کشور ایران در جمع 1176 دانشگاه برتر دنیا قرار گرفت.

رییس دانشگاه یزد قرار است روز شنبه بیستم دی‌ماه در یک کنفرانس خبری جزییات و اهم اقداماتی که منجر به کسب این دستاورد علمی شده است را تشریح کند.