دسترسی سریع
  بازدید : 498
تاریخ انتشار : 24 دی
به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
روضه
مراسم روضه‌خوانی در صحن دانشجوی دانشگاه یزد برگزارشد
به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای پرواز 752 و استادان و دانشجویان تازه درگذشته دانشگاه یزد، مراسم روضه خوانی همراه با قرائت حدیث شریف کساء در صحن دانشجوی دانشگاه یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه یزد، این مراسم روزهای 22 تا 24 دی‌ماه به همت هیئت امام هادی(ع) کارکنان و با همکاری هیئت دانشجویی فاطمیون این دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی حرزاده، مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه یزد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای پرواز752 و استادان و دانشجویان تازه درگذشته این دانشگاه به تشریح ابعاد شخصیتی حضرت فاطمه زهرا (س) پرداخت و یکی از جنبه‌های والای آن حضرت را سخت‌کوشی و قبول مسئولیت در امور زندگی معرفی کرد و افزود: علاوه بر سخت‌کوشی حضرت فاطمه (س) می‌توان به لطافت مادرانه و زنانه ایشان در اشعاری که برای همسر و فرزندان خود می‌سرودند، پی برد.

وی با بیان اینکه حدود70 شعر از حضرت زهرا (س) در روایات نقل شده است،گفت: جنبه‌های زیبایی که انسان از یک مادر انتظار دارد در ایشان  با وجود اینکه در اوج معرفت، معنویت و انقطاع از خلق بودند به وفور دیده می‌شود. چنین جنبه‌هایی از آن حضرت کمتر مورد نظر و توجه قرار گرفته است.

در روز پایانی این مراسم با اهدای لوح یادبودی از سوی رئیس دانشگاه یزد به پدر و مادر دانشجوی شهید امیرحسین قربانی بهابادی از شهدای پرواز 752 از مقام رفیع این شهید تجلیل شد.

 حجت الاسلام والمسلمین مسلم زمانیان و محسن پاک طینت از سخنرانان و محسن محمدی پناه، کاظم زعیم و امیرحسین توکلی از مداحان این مراسم در این سه روز بودند.