دسترسی سریع
  بازدید : 525
تاریخ انتشار : 4 بهمن
در آستانه برگزاری امتحانات پایان ترم
برگزاری کارگاه تکنیک‌های مطالعه مؤثر و مدیریت افکار
برگزاری کارگاه تکنیک‌های مطالعه مؤثر و مدیریت افکار
انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه یزد با توجه به نزدیک شدن فصل امتحانات، کارگاه تکنیک‌های مطالعه موثر و مدیریت افکار را برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه یزد به نقل از دکتر ایمان رحیمی پور مدیر امور فرهنگی و اجتماعی این دانشگاه، کارگاه تکنیک‌های مطالعه موثر و مدیریت افکار در دوره امتحانات با هدف شناسایی سبک‌های نادرست مطالعه، یادگیری تکنیک‌های بازیابی بهتر مطالب و مقابله با حواس پرتی درحین مطالعه، روز گذشته به صورت مجازی برگزار شد.
دکتر رحیمی‌پور با اعلام این خبر گفت: انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه یزد به عنوان بزرگترین نهاد دانشجویی با توجه به نزدیک‌شدن فصل امتحانات و لزوم آشنایی دانشجویان با برنامه‌ریزی، مطالعه موثر و مفید و مدیریت افکار، کارگاهی سه ساعته تحت عنوان" کارگاه تکنیک‌های مطالعه موثر و مدیریت افکار در دوره امتحانات" را برگزار کرد.
وی با اشاره به اینکه این برنامه با حضور دکتر رزیتا خورشیدی رتبه 2 کنکور کارشناسی ارشد روان‌شناسی و دانش‌آموخته دانشگاه تهران و با استقبال بیش از 240 نفر از دانشجویان برگزار شد، بیان داشت: در این برنامه به مواردی از جمله تکنیک‌های موثر برنامه ریزی و مطالعه، شناسایی زمان یادگیری و سرعت مطالعه، آشنایی با روش"SQ3R"، بالا بردن توان ذهنی و حافظه برای مطالعه بهتر و آموزش روش‌های کاربردی برای مقابله با اضطراب پرداخته شد.
به گفته مدیر امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یزد، طی نظرسنجی انجام شده درخصوص کیفیت این کارگاه 85 درصد دانشجویان آن را خوب ارزیابی کردند.
شایان ذکر است دانشجویانی که قادر به شرکت در برنامه نبودند برای دریافت فایل ضبط شده این کارگاه می‌توانند با وارد کردن لینک زیر در ادوب کانکت آن را به طور کامل مشاهده کنند.
لینک کارگاه مجازی ضبط شده ادوب کانکت