دسترسی سریع
  بازدید : 628
تاریخ انتشار : 14 بهمن
افتخارآفرینی مجدد دانشجویان دانشگاه یزد درعرصه‌های بین‌المللی
دانشگاه یزد در مسابقات بین‌المللی" کن‌ست" به مقام دوّم دست یافت
دانشگاه یزد در مسابقات بین‌المللی "کن‌ست" به مقام دوّم دست یافت
تیم دانشجویی دانشکده مهندسی برق دانشگاه یزد رتبه دوم هشتمین دوره ملی و دومین دوره مسابقات بین‌المللی" کن‌ست" را به خود اختصاص داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه یزد، به نقل از دانشکده مهندسی برق این دانشگاه، در هشتمین دوره ملی و دومین دوره مسابقات بین‌المللی "کن‌سَت" که هفته گذشته در محل فرودگاه خدمات ویژه قزوین (پیام) برگزار شد، تیم دانشجویی "Alpha Coders" دانشگاه یزد در بخش علمی-اکتشافی رتبه دوم این مسابقات را کسب کرد.
براساس این گزارش، در این دوره از مسابقات ۹۳ تیم شرکت کردند که ۱۰ تیم از بخش سنجشی-ارتباطی و ۱۰ تیم از بخش علمی-اکتشافی با گذر از چندین مرحله داوری و انجام عملیات پروازی به مرحله نهایی راه یافتند و تعدادی از کن‌ست‌ها به همراه تجهیزات سخت‌افزاری ایستگاه زمینی و سایر تجهیزات با نظر کمیته برگزاری تست پروازی شدند. 
ماموریت در نظر گرفته شده برای بخش علمی-اکتشافی در این دوره از مسابقات، ساخت کن ستی است که بتوان آن را به صورت استوانه‌ای به قطر و ارتفاع 15و 25 سانتی متر قرار داد. 
سپس این کن‌ست توسط رهاساز در ارتفاع ۳۵۰متری از سطح زمین رها شده و با بازشدن درِ رهاساز ضمن شروع به پرواز به صورت مارپیچ، باید سرعت خود را کمتر از 10 متر بر ثانیه حفظ کند. همچنین در حین پرواز اطلاعاتی همچون تصویر، موقعیت جغرافیایی و کیفیت هوا را به ایستگاه زمینی ارسال کرده و در انتها در نقطه‌ای مشخص فرود آید.
امیرحسین معصومی، علی ناصری، رضا جعفری و شمیم زارع از اعضای تیم دانشجویی "Alpha Coders" هستند که با سرپرستی و مشاوره دکتر هادی صفدرخانی و دکتر علی مفتخرزاده از اعضای هیأت علمی الکترونیک دانشکده مهندسی برق دانشگاه یزد و حمایت پردیس فناوری و صنعتی این دانشگاه موفق به کسب این افتخار شدند.  
یادآور می‌شود، تیم‌های دانشجویی وی‌کن و پرشین فالکون از دانشگاه یزد نیز به ترتیب در رده‌های اول و پنجم تیم‌های برتر کلاس سنجشی ارتباطی این دوره از مسابقات قرار گرفتند.