دسترسی سریع
   بازدید : 1644
تاریخ انتشار : 18 بهمن1399
با حضور هیأت رییسه دانشگاه
روز
مراسم بزرگداشت روز زن در دانشگاه یزد برگزار شد
به مناسبت زادروزحضرت فاطمه زهرا(س) و گرامیداشت روز زن، گردهمایی بانوان شاغل در دانشگاه یزد صبح امروز با حضور هیأت رییسه دانشگاه در صحن دانشجو برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه یزد، در ابتدای این گردهمایی که به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه برگزار شد، دکتر قاسم برید لقمانی رئیس دانشگاه با تبریک ولادت حضرت فاطمه(س) و روز زن به تبیین مقام و جایگاه والای بانوان شاغل در این دانشگاه و اهمیت تربیت نسل‌های آینده پرداخت و بر ضرورت توجه به وظیفه خطیر آنان در مدیریت امورخانه و خانواده تأکید کرد. وی افزود: شاید بسیاری از آسیب‌هایی که در جامعه امروز شاهد هستیم به دلیل آن است که نقش مادرانه در زندگی و تربیت صحیح فرزندان در حال کمرنگ شدن است.
دکتر بریدلقمانی با تاکید بر اینکه در مجموعه کارکنان دانشگاه یزد بانوان معمولا دقت عمل بیشتری در کارهای خود دارند، گفت: وسواس و دقت نظر خاص بانوان توأم با نگاه مادرانه در کارها و پی‌گیری امور دانشجویان باعث رضایت خاطر آنان در دریافت خدمات شده و این بسیار ارزشمند است.
دکتر زینب سلطان‌زاده مشاور رئیس دانشگاه در امور زنان و خانواده در این مراسم همراه شدن و نامگذاری روز زن مصادف با میلادت حضرت زهرا(س) را مایه افتخار بانوان دانست و آنان را به رنگ آبی آسمان تشبیه کرد و گفت: همانطور که هرچه رنگ آبی آسمان بیشتر باشد زیبایی آن محیط افزایش پیدا خواهد کرد، وجود زنان نیز در محیط‌های کاری باعث افزایش صلح، صفا و آرامش می‌شود.
وی با اشاره به برابری تعداد کارمندان زن و مرد در دانشگاه یزد، خواستار ایجاد فضایی آرام در محیط کاری برای بانوان شد و افزود: مطمئنا تک تک بانوان با لطافت زنانه خود فضای کاری را تطلیف داده و فضایی مملو از صلح و صفا را برای خود و دانشجویان فراهم خواهند کرد.
در ادامه این مراسم، برنامه گفت‌وشنود درباره مسایل شغلی و رفاهی بانوان شاغل در دانشگاه برگزار شد که طی آن دکتر علی مروتی، معاون اداری و مالی دانشگاه به پرسش های بانوان کارمند دانشگاه در خصوص اقدامات رفاهی و مالی، برگزاری مسابقات و برنامه‌های تفریحی برای بانوان، برقراری شرایط کاری منعطف برای بانوان دارای فرزند زیر شش سال، پرداخت معوقات و افزایش حقوق پاسخ داد.
در ادامه دکتر اکبر غفوری استادیار گروه حقوق و علوم سیاسی دانشگاه یزد با موضوع دستاوردهای انقلاب در حوزه بانوان به سخنرانی پرداخت و از رفتارها و برخوردهای امام خمینی(ره) در توجه به مقام زن و مبحث ازدواج سخن گفت.
پایان‌بخش این مراسم، اجرای برنامه طنز، قرعه‌کشی وام و اهدای گل و جوایز نقدی به شرکت‌کنندگان بود.