دسترسی سریع
  بازدید : 279
تاریخ انتشار : 5 اسفند
به همت انجمن‌های علمی دانشگاه یزد برگزار شد:
جشن پیروزی انقلاب اسلامی با حضور دانشجویان در دانشگاه یزد
جشن پیروزی انقلاب اسلامی با حضور دانشجویان در دانشگاه یزد
به مناسبت چهل و دومین پیروزی انقلاب اسلامی مراسم جشنی با حضور دانشجویان دانشگاه یزد با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی در صحن دانشجو این دانشگاه به صورت نیمه حضوری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه یزد، در ابتدای این مراسم، دکتر قاسم برید لقمانی رییس دانشگاه یزد با ابراز خرسندی از حضور مجدد دانشجویان پس از گذشت حدود یکسال دوری از محیط دانشگاه در دوران کرونا، بیان داشت: بسیار غم انگیزست دیدن هر روزه دانشگاه بدون حضور دانشجویان اما خوشحالیم فرصتی مهیا شد تا با تعدادی از دانشجویان در این جشن و در صحن دانشجو در کنار هم با رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی دیدار کنیم.
دکتر بریدلقمانی هدف از برگزاری این مراسم به صورت نیمه‌حضوری را آشنایی تعدادی از دانشجویان نوورود علاقه‌مند به محیط و فضای دانشگاه عنوان کرد و افزود: خوب شدن حال روحی دانشجویان در دوران کرونا، ایجاد نشاط و انگیزه در دانشجویان برای شروع ترم جدید، افزایش آگاهی در خصوص دستاوردهای انقلاب و مهمتر از همه شنیدن صدای دانشجویان در محیط دانشگاه و ایجاد فضای گفتمان و هم اندیشی برای رسیدن به آرمان‌های انقلاب از دیگر دلایل برگزاری این مراسم به صورت نیمه‌حضوری است.
وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب خواستار افزایش روحیه مطالبه‌گری در دانشجویان شد و آنان را به کسب علم، پژوهش و فناوری توصیه کرد و گفت: دانشجویان باید رسالت خود در گام دوم انقلاب را بخوبی شناخته و به آن عمل کنند.
رییس دانشگاه یزد دلیل مشکلات اقتصادی و انجام اختلاس‌ها در کشور را کم شدن معنویت و اخلاق در جامعه دانست و اظهار داشت: باید در دانشگاه‌ها به موضوع معنویت و اخلاق توجه بیشتری داشته  باشیم.
این مراسم که با بخش‌های متنوع و جذابی همراه بود با دعوت از دکتر محمد فرشی معاون فرهنگی و اجتماعی در بخش صندلی داغ و پاسخ به پرسش‌های صمیمی از سوی مجری برنامه و کرسی آزاد‌اندیشی با موضوع "شعارهای انقلاب؛ از حرف تا عمل" با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی حرزاده مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ادامه یافت.
از دیگر برنامه‌های این مراسم، برگزاری مسابقه میان دانشجویان پسر(لباهنگ)، اجرای زنده طنز "ننه صفا" و "بابا نبات"، اجرای گروه موسیقی خیال، برگزاری مسابقه ویژه دانشجویان دختر(حدس ضرب المثل با نقاشی)، قرعه‌کشی بسته‌های اینترنت یکساله به شرکت‌کنندگان حضوری و مجازی و اعطای هدیه ویژه فرهنگی به حاضران بود.