دسترسی سریع
   بازدید : 567
تاریخ انتشار : 6 اسفند1399
به مناسبت روز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس
جشن روز مهندس در پردیس مهریز دانشگاه یزد برگزار شد
جشن روز مهندس در پردیس مهریز دانشگاه یزد برگزار شد
به مناسبت زادروز خواجه نصیرالدین طوسی و نام‌گذاری پنجم اسفندماه به نام روز مهندس در کشور، جشن روز مهندس عصر دیروز در پردیس مهریز دانشگاه یزد به صورت نیمه‌حضوری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه یزد، در ابتدای این مراسم که به همت انجمن‌های علمی فنی و مهندسی با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی این دانشگاه برگزارشد، دکتر عبدالحمید انصاری رییس پردیس فنی و مهندسی دانشگاه یزد در سخنرانی ویدیویی خود دانشجویان فنی و مهندسی را آینده‌سازان کشور توصیف کرد و اظهار داشت: مهندسی یکی از ارکان مهم علم و صنعت در جامعه است.
در ادامه دکتر انصاری به معرفی پردیس فنی و مهندسی و دانشکده‌های ذیل آن پرداخت و گفت: در حال حاضر 5000 دانشجو در رشته‌های مختلف فنی و مهندسی در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این پردیس مشغول تحصیلند.
وی با اشاره به ایجاد وقفه‌هایی در برگزاری آموزش حضوری دانشجویان فنی و مهندسی در کلاس‌های مربوط به دروس عملی از جمله کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها به علت شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت: پردیس فنی و مهندسی به همت دانشگاه برنامه‌هایی در راستای جبران این وقفه در آموزش‌های مهارتی دانشجویان در نظر گرفته و قرار است با برنامه‌ریزی‌های لازم  این دوره‌ها برگزار شود.
وی در پایان دانشجویان فنی و مهندسی دانشگاه یزد را به یادگیری اصولی و صحیح دروس تخصصی، توجه و اهمیت آنان به مباحث مهارتی و یادگیری کاربردی دروس توصیه کرد و افزود: دانش‌آموختگان فنی و مهندسی در صورتی در آینده در جبهه کار و صنعت موفق خواهند شد که با دست پر از نظر مهارتی و عملی دانشگاه را ترک کرده و از هرفرصتی در یادگیری عملی و کاربردی دروس استفاده کرده باشند.
در ادامه این مراسم دکتر علی یزدانی‌راد رییس پردیس مهریز دانشگاه یزد ناامیدی دانشجویان از نبود بازارکار و بیکاری دانش‌آموختگان رشته‌های فنی و مهندسی را نادرست دانست و اذعان داشت: ظرفیت‌های زیادی در بازار کار همه رشته‌ها به خصوص رشته‌های فنی و مهندسی وجود دارد که دستیابی به این ظرفیت‌ها نیاز به تلاش دانشجویان دارد.
پخش کلیپ‌های معرفی پارک علم و فناوری و مصاحبه با استادان فنی و مهندسی دانشگاه یزد، اجرای استندآپ کمدی، برگزاری مسابقه دارت برای حاضران از دیگر برنامه‌های مراسم جشن روز مهندس بود.