دسترسی سریع
   بازدید : 998
تاریخ انتشار : 25 فروردین1400
به مناسبت روز منابع انسانی منتشر شد
گزارشی از اقدامات اداره توسعه منابع انسانی دانشگاه یزد
گزارشی از اقدامات اداره توسعه منابع انسانی دانشگاه یزد
رییس اداره توسعه منابع انسانی دانشگاه یزد با صدور پیامی ضمن گرامیداشت 25 فروردین ماه، روز منابع انسانی، گزارشی از اقدامات انجام گرفته و در دست اقدام در این اداره را منتشر کرد.

متن پیام دکتر مهدی سبک رو بدین شرح است:

حیاتی‌ترین، ارزشمندترین و اساسی‌ترین رکن هر سازمان منابع انسانی است که در صورت استفاده صحیح، به موقع  و بجا  از توانمندیهای  این منابع، می توان ضعف‌های درونی و تهدیدهای برونی سازمان را به صورت بارز، رفع نموده و قوت‌های درونی و فرصت‌های برونی را به بهترین شکلی به خدمت سازمان در آورد.
در تقویم هر سال روز ۲۵ فروردین مصادف با روز ملی منابع انسانی نامگذاری شده‌است. منابع انسانی سرچشمه همه تحولات یک سازمان و تعیین‌کننده‌ترین عامل در کیفیت ارایه خدمات است و از مطرح شدن انسان به عنوان محور توسعه، می توان استنباط کرد که مدیریت منابع انسانی، ارتباط مستقیمی با بهره‌وری و عملکرد سازمان دارد. ارتقای سرمایه‌ی ‌انسانی و افزایش کارایی آن، بی‌شک به افزایش بهره‌وری سازمان منجر می‌شود و تمام سازمان‌ها برای برخورداری از عملکرد مناسب و دستیابی به اهداف استراتژیک خود نیازمند سرمایه‌ی انسانی توانمند هستند.
همچنین یکی از بزرگترین آفت‌هایی که سازمان‌ها را تهدید می‌کند، گرفتار روزمرگی‌شدن و عدم بازنگری در رویکردها به ویژه در حوزه منابع انسانی است و این مطلب، ضرورت رویکردهای نوآورانه را با هدف ارتقای بهره‌وری منابع انسانی و تعالی سازمان، یادآور می‌سازد.
در اینجا 25 فروردین روز ملّی منابع انسانی را به تمامی همکاران گرامی تبریک عرض نموده و امیدواریم با شناسایی شاخص‌های کلیدی، شاهد پویایی و کارآمدی هرچه بیشتر منابع انسانی باشیم.

در ادامه نیز گزارشی از عملکرد اداره توسعه منابع انسانی در سال 99، ارائه می‌شود.
گزارش عملكرد اداره توسعه منابع انسانی