دسترسی سریع
   بازدید : 171
تاریخ انتشار : 12 خرداد1400
پس از ایندکس شدن در پایگاه SJR
اخذ رتبه Q4 نشریه انگلیسی زبان دانشکده علوم ریاضی دانشگاه یزد در پایگاه SJR
اخذ رتبه Q4 نشریه انگلیسی زبان دانشکده علوم ریاضی دانشگاه یزد در پایگاه SJR
نشریه انگلیسی زبان دانشکده علوم ریاضی دانشگاه یزد با عنوان "Algebraic Structures and Their Applications (ASTA)" پس از ایندکس شدن در پایگاه SJR موفق به اخذ رتبه Q4 شد.

به گزارش اداره نظارت بر چاپ و نشر دانشگاه یزد، نشریه ساختارهای جبری و کاربردهای آن با مدیر مسئولی دکتر سعید علیخانی استاد دانشکده علوم ریاضی، اولین نشریه انگلیسی زبان دانشگاه یزد بوده که از سال ۱۳۹۲ آغاز به کار کرده و در اسفند 1395 موفق به کسب درجه علمی پژوهشی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شده است. این نشریه همچنین از دوسال پیش تاکنون در پایگاه بسیار معتبر جهانی اسکوپوس ایندکس شده است.
این گزارش می‌افزاید: یکسال قبل این نشریه در پایگاه داده zbMATH که یکی از معتبرترین پایگاههای داده برای بررسی مقالات نشریات ریاضیات محض و کاربردی در دنیاست و در برلین آلمان قرار دارد، ایندکس شده و حدود 7 ماه قبل نیز این نشریه در لیست نشریات ایندکس شده در SJR (Scientific Journal Rankings)  قرارگرفته که اخیرا موفق به اخذ درجه Q4 شده است.
اعضای هیأت تحریریه این نشریه را افراد برجسته علمی در گرایش‌های مربوط به این نشریه، همچون نظریه گروه‌ها، نظریه حلقه و مدول، ساختارها و ابرساختارهای جبری، نظریه گراف و ترکیبیات، نظریه کدگذاری از داخل و خارج کشور هستند که با تلاش مضاعف آنان انتظار می‌رود بزودی شاهد ایندکس شدن این نشریه در پایگاه JCR نیز باشیم.
نشریه ساختارهای جبری و کاربردهای آن، دو فصلنامه بوده و برای تحقق اهداف خود و بر مبنای آیین نامه جدید نشریات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در هر شماره 12 مقاله را به چاپ می‌رساند.