دسترسی سریع
   بازدید : 985
تاریخ انتشار : 25 خرداد1400
رییس دانشگاه یزد در شورای پردیس علوم انسانی و اجتماعی خبر داد:
احکام طرح همسان‌سازی و افزایش حقوق هیأت علمی دانشگاه یزد بزودی صادر می‌شود
احکام طرح همسان‌سازی و افزایش حقوق هیأت علمی دانشگاه یزد بزودی صادر می‌شود
رییس دانشگاه یزد در نشست مشترک هیات رییسه دانشگاه یزد با شورای پردیس علوم انسانی و اجتماعی این دانشگاه که با هدف بررسی و حل مشکلات این پردیس در سالن کنفرانس ساختمان روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه یزد برگزار شد، از صدور احکام طرح همسان‌سازی و افزایش حقوق هیأت علمی دانشگاه یزد در روزهای آینده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه یزد، در آغاز این نشست حجت الاسلام و المسلمین حرزاده مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید به تفسیر آن پرداخت.
دکتر مجمدرضا نجاریان رییس پردیس علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه یزد با ابراز خرسندی از حضور هیات رییسه دانشگاه در این پردیس گفت: امید است با مساعدت هیات رییسه دانشگاه مجموعه پردیس علوم انسانی و اجتماعی بتواند طبق قوانین آنچنان که شایسته و بایسته است به مسئولیت خود عمل کند.
در ادامه دکتر قاسم برید لقمانی رییس دانشگاه یزد از برگزاری دور جدید نشست‌های هیات رییسه با پردیس‌های این دانشگاه خبر داد و گفت: در هفته پیش رو با حضور نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، سایر مسولین استانی ساختمان جدید پردیس علوم انسانی و اجتماعی را افتتاح خواهیم کرد.
وی با اشاره به بحث ارتقای رتبه دانشگاه یزد در نظام رتبه بندی ISC گفت: در ابتدا باید برای حفظ این جایگاه تلاش کنیم و سپس آن را ارتقا بخشیم که با وجود اعضای هیات علمی توانمند دانشگاه یزد این پتانسیل وجود دارد.
وی همچنین گفت: هدف دانشگاه‌های نسل سه و چهار در حل مشکلات و معضلات جامعه و صنعت و اجرای پایان نامه‌های تقاضا محور و دیگر مطالبات جامعه است که از این طریق آثار علم و دانش را به زندگی روزمره مردم و جامعه آورده و از آن استفاده کنیم.
رییس دانشگاه یزد با اعلام خبر اینکه به تازگی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صورتجلسه هیات امنای دانشگاه یزد در خصوص افزایش حقوق و طرح همسان سازی اعضای هیات علمی این دانشگاه موافقت کرده است، گفت: احکام جدید اعضای هیات علمی دانشگاه پس از تایید شورای حقوق و دستمزد آماده و از تاریخ 1/1/1400 محاسبه خواهد شد.
وی افزود: شاید بودجه رفاهی اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه کم بوده اما باید در نظر داشت بضاعت دانشگاه در پرداخت آن با توجه به بودجه‌ای است که اختصاص داده می‌شود لذا تا به حال در گرفتن و پرداخت حق آنها هیچگونه کوتاهی و کم کاری از سوی دانشگاه نشده است.
وی با اشاره به نگرانی بعضی افراد که در فضای مجازی و شورای صنفی مطرح می‌شود، بیان داشت: مسئولان دانشگاه نسبت به بسیاری از موضوعات و مسایل بی تفاوت و بی‌اطلاع نیستند.
به گفته وی، دانشگاه یزد توانسته یکی از بهترین مصوبه‌های افزایش حقوق کارمندان را در میان دانشگاه‌های سراسر کشور بگیرد و مدرک تحصیلی جدید 40نفر از کارمندان این دانشگاه پذیرفته شده است.
وی با تشریح ساختار پردیس، اذعان داشت: در حال حاضر ساختار مصوبه دانشگاه پردیسی بوده و گذر از این ساختار به ساختاری دیگر عملا امکان پذیر نیست بنابراین نمی‌توان به رییس بخش حق مدیریت پرداخت کرد ولی در مواردی برای آنها امتیاز اجرایی و کسر موظفی در نظر گرفته می‌شود.
وی با بیان اینکه دانشگاه‌ها یکی از پاک ترین نهادهای دولتی در کشورند، در خصوص واگذاری زمین‌های دانشگاه به اعضای هیات علمی، کارکنان و سایر دستگاه‌ها گفت: حجم نامه‌های نوشته شده و ارسالی از سوی همه حوزه‌ها برای حفظ زمین‌های دانشگاه بیش از کل ادوار دانشگاه بوده است.
وی شرط ایجاد دانشکده جغرافیا وگردشگری را به حدنصاب رسیدن تعداد اعضای هیات علمی معرفی شده عنوان کرد و گفت: برای ایجاده دانشکده مذکور چندین جلسه برگزار شد که متاسفانه به جمع بندی نهایی نرسید.
وی اضافه کرد: با توجه به تجربه‌های پیشین در گرفتن مجوز و ایجاد دانشکده‌های مهندسی کامپیوتر، نساجی و حقوق، علوم سیاسی و تاریخ، می‌توان مجوز دانشکده جغرافیا را گرفت  به شرطی که گروه‌های مربوطه با هم تفاهم کرده و اعضای هیات علمی را معرفی کنند.
وی با بیان اینکه اکثر حرکت‌های علمی و رشد دانشکده‌ها و گروه‌ها حاصل از خودگذشتی و وقت گذاشتن اعضای هیات علمی در به کارگیری دانشجویان و پایان نامه‌های تقاضا محور آنان بوده است، گفت: حرکت‌های جمعی باید از خود مجموعه‌ها شروع شده و همت آنان را نیاز دارد و دانشگاه نیز از آنها حمایت خواهد کرد.
وی با تاکید به اینکه هریک از اعضای هیات علمی می‌تواند در حوزه تخصصی خود در بیرون از دانشگاه اثری مثبت از خود به جای بگذارد، افزود: اگر اعضای هیات علمی در فراخوان طرح‌های پژوهشی استان شرکت کرده و طرحی را می‌گیرند باید با دقت انجام داده و خوش حسابی کنند تا طرح‌های بعدی نیز به آنها سپرده شود.
وی در پایان عملکرد پردیس علوم انسانی و اجتماعی را در پذیرش طرح‌های خارج از دانشگاه مثبت ارزیابی کرد و گفت: مجموع طرح‌های بیرونی این پردیس نسبت به سایر پردیس‌ها بیشتر بوده و نشان می‌دهد اعضای هیات علمی به خوبی در این زمینه اقدام کرده‌اند.
دکتر محمد تقی صادقی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یزد در این نشست با بیان اینکه دانشگاه در حوزه زبان انگلیسی با برگزاری آزمون‌های حرفه‌ای در زمان شیوع ویروس کرونا گام بلندی را برداشته است، اظهار داشت: اگر این اتفاق نمی‌افتاد در بحث دانشجویان دوره دکتری به قطع مشکلات زیادی داشتیم.
دکتر صادقی در خصوص ساختار تشکیلات مرکز آزمون زبان انگلیسی دانشگاه یزد، گفت: این مرکز از لحاظ ساختاری و اداری ذیل مرکز آموزش‌های آزاد بوده و از لحاظ علمی نیز وابسته به دانشکده زبان و ادبیات فارسی دانشگاه است.
وی در پاسخ به اینکه گفته شد دانشکده‌های علوم انسانی و اجتماعی هنوز جایگاه خود را پیدا نکرده‌اند، گفت: واقعیت این است که در بحث‌های آموزشی و پژوهشی سعی شده تصمیمات به صورت متعادل گرفته شود اما خود اعضای هیات علمی دانشکده‌ها نیز باید تلاش و حرکت بیشتری انجام دهند.
وی با اشاره به نامه ارسالی معاون آموزشی وزارت عتف و ابراز نگرانی مقام معظم رهبری در خصوص اینکه  ضرورت دارد دانشگاه‌ها تدابیری بیاندیشند تا احتمال تقلب کم شود، تاکید کرد: دانشکده‌ها و استادان نباید ارزشیابی دروس را متمرکز به آزمون پایان ترم کرده بلکه باید به صورت مستمر ارزیابی صورت گیرد تا احتمال انجام تقلب در امتحانات مجازی کم شود.
وی سامانه سامیاد را مناسب‌ترین سامانه برای برگزاری آزمون پایان ترم دانشجویان دانست و افزود: باید امتحان را به گونه‌ای برگزار کرد که امکان تقلب در آن کمترشود، لذا بهتر است آزمون‌های شفاهی و آزمون‌های کتبی چه به صورت تستی یا تشریحی با این سامانه برگزار شود. به گفته وی، اگر از امکانات سامانه سامیاد به خوبی استفاده شود امکان تقلب در آن به حداقل خواهد رسید.
دکتر محمدرضا صادقیان شاهی معاون دانشجویی دانشگاه یزد نیز در این نشست از حوزه آموزش پردیس علوم انسانی و اجتماعی این دانشگاه که توانسته است خوابگاه‌ها و اسکان دانشجویان را به خوبی مدیریت کند، تشکر و قدردانی کرد و با توجه به نزدیک شدن به تکمیل ظرفیت خوابگاه‌ها خواستار بررسی دقیق و محتاط‌تر دانشکده‌ها در پذیرش و اسکان دانشجویان شد.
دکتر ولی درهمی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه یزد با تاکید بر اینکه به دفعات زیاد گفته شده که گروه‌های علوم انسانی باید به صورت برندینگ کار کند گفت: گروه‌های علوم انسانی و اجتماعی در دانشگاه یزد می‌توانند در موضوعات مختلف برای برندینگ شدن کار کنند.
وی در خصوص اینکه گفته می‌شود به گروه‌های علوم انسانی و اجتماعی نگاه متفاوتی وجود دارد، اظهار داشت: یک بار برای همیشه باید این موضوع حل شود و این نیاز به این دارد که ابتدا آسیب شناسی به همراه شناخت صورت گیرد.
دکتر محمد فرشی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یزد نیز در این نشست با اشاره به نحوه شکل گیری ارتباط دانشگاه با صنعت، گفت: ارتباط دانشگاه با صنعت تبدیل به ارتباط با جامعه و صنعت شده و این نیاز به زمان دارد تا ارتباط کامل شود. وی اضافه کرد: اگر ارتباط دانشگاه با جامعه همانند ارتباط آن با صنعت شکل بگیرد ضمن اینکه دانشگاه مسئولیت اجتماعی خود را انجام می‌دهد، می‌تواند درآمدزایی نیز داشته باشد.
دکتر علی مروتی معاون اداری و مالی دانشگاه یزد در خصوص تامین نیروی انسانی مورد نیاز دانشگاه یزد گفت: کمبود نیرو در همه حوزه‌های دانشگاه وجود دارد و به زودی تعداد 20 کارمند از طریق آزمون استخدامی سازمان سنجش کشور جذب شده و تعدادی نیروی انتقالی نیز از سایر دستگاه‌ها از جمله دانشگاه پیام نور به کار گرفته می‌شود و این روند ادامه خواهد داشت تا گشایشی برای دانشگاه یزد حاصل شود.
کمبود نیروی کار، مشکلات فضای فیزیکی ساختمان دانشکده ها، تجهیز آزمایشگاه آزمون زبان، ایجاد ساختار تشکیلاتی و چارت برای مرکز آزمون زبان، عدم توجه دانشگاه، تبعیض و تفاوت گذاشتن بین پردیس علوم انسانی و اجتماعی با سایر پردیس‌ها، مشکلات و عدم تمایل اعضای هیات علمی به قبول مسئولیت ریاست بخش، نیاز به تجهیزات برای ساختمان جدیدالاحداث، تشکیل کلاس‌های حقوق و اخلاق برای اعضای هیات علمی، تلاش برای نجات بی‌تفاوتی جامعه و دانشگاه، ایجاد دانشکده جغرافیا و گردشگری، مشکلات موجود برای برگزاری امتحانات پایان ترم، ایجاد دانشکده علوم زمین و برگزاری دوره‌های هتلینگ برای نیروهای خدماتی دانشگاه از جمله موارد مطرح شده از سوی روسای دانشکده‌های پردیس علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه یزد در این نشست بود.