دسترسی سریع
   بازدید : 1424
تاریخ انتشار : 19 مهر1400
مدیر امورفرهنگی و اجتماعی دانشگاه یزد خبرداد:
برگزاری باشکوه جشن‌های دانشجویی دانشگاه یزد در شب‌های هفته فرهنگی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی
جشن‌های دانشجویی دانشگاه یزد در شب‌های هفته فرهنگی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود
دکتر ایمان رحیمی‌پور مدیر امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یزد از برگزاری با شکوه جشن‌های دانشجویی دانشگاه یزد در شب‌‌های هفته فرهنگی از 26 مهرماه تا 2 آبانماه در صحن دانشجو و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه یزد، دکتر ایمان رحیمی‌پور مدیر امور فرهنگی و اجتماعی این دانشگاه با اشاره به برنامه‌های هفته فرهنگی، اظهار داشت: با توجه به اینکه از تاریخ 26 مهرماه لغایت دوم آبانماه به عنوان هفته فرهنگی در دانشگاه نامگذاری شده است، در شب‌های این هفته کلیه جشن‌های دانشجویی از جمله جشنواره نهاد دانشجویی، معارفه نو دانشجویان و جشنواره دانش‌آموختگی دانشجویان این دانشگاه با حضور حداکثری و رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.
دکتر رحیمی‌پور هدف از ایجاد و نامگذاری هفته فرهنگی را تجمیع جشن‌های دانشجویی با مخاطبان مختلف در شروع سال تحصیلی جدید و در راستای کنترل هزینه‌ها، رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی و ایجاد شور و نشاط میان دانشجویان، استادان و کارمندان دانشگاه یزد عنوان کرد و گفت: برای برگزاری مراسم شب‌های هفته فرهنگی از کلیه ظرفیت‌های دانشجویی استفاده شده است.
وی در ادامه به تشریح برنامه‌های جشنواره‌های نهاد دانشجویی، معارفه نو دانشجویان و دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه یزد پرداخت و اظهار داشت: در این هفته هرشب به یک نهاد دانشجویی با مخاطب‌های مختلف اختصاص داده شده که افتتاحیه آن با جشنواره نهاد دانشجویی با هدف تقدیر از کانون‌های برتر، انجمن‌های برتر، نشریه برتر و تشکل‌های برتر و با برگزاری جشن‌های دانش‌آموختگی به پایان خواهد رسید.
وی سیاست این مدیریت را اتحاد میان دانشجویان به عنوان یک خانواده بزرگ ومتعهد با برگزاری جشن نودانشجویان و دانش‌آموختگی دانشجویان در طول یک هفته عنوان کرد و گفت: نگاه فرهنگی به برگزاری اینچنین جشن‌ها  از بین بردن شکاف میان دانشجویان و دانشگاه و ثبت لحظات شیرین کنار یکدیگر است.
وی با بیان این‌که نهاد فرهنگی دانشگاه یزد یک مجموعه واحدی بوده که در راستای ارتقاء فرهنگی دانشگاه و جامعه دانشجویی تلاش می‌کند، اظهار داشت: هرساله برای تقدیر و پاسداشت تلاش‌ها و زحمات دانشجویان در نهادهای مختلف دانشگاه، برگزیدگانی که از سوی تیم داوری حرفه‌ای متشکل از استادان، کارمندان و دانشجویان معرفی می‌شوند در قالب جشنواره نهادهای دانشجویی تقدیر و تشکر می‌شود.
وی با اشاره به اینکه این جشنواره هرساله در خردادماه برگزار می‌شود و در سال گذشته نیز به علت شیوع ویروس کرونا در تیرماه به صورت مجازی برگزار شد، گفت: در راستای سیاست‌های کلان دانشگاه که بازگشایی همراه با رعایت پروتکل‌هاست، جشنواره نهادهای دانشجویی امسال به صورت حضوری- مجازی در سطح گسترده‌تری در دانشگاه یزد برگزار خواهد شد.
وی افزود: جشنواره مذکور در روز دوشنبه 26 مهرماه به عنوان افتتاحیه هفته فرهنگی با حضور حداکثری دانشجویان و نهاد های مختلف برگزار خواهد شد.
وی از جشن معارفه نودانشجویان به عنوان یکی دیگر از جشن‌های هفته فرهنگی یاد کرد و بیان داشت: امور فرهنگی دانشگاه یزد در این خصوص دو طرح عملیاتی شامل معارفه عمومی و معارفه اختصاصی را در نظر دارد.
وی اضافه کرد: در سال گذشته به علت شیوع ویروس کرونا و نامعلوم بودن ابعاد این بیماری نتوانستیم جشن معارفه حضوری برای دانشجویان ورودی1399 داشته باشیم، لذا در شب‌های فرهنگی پیش رو برای هر دو ورودی 1399 و 1400 جشن معارفه حضوری در روز سه شنبه 27 مهرماه جاری برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه معارفه اختصاصی نودانشجویان را انجمن‌های علمی هر رشته برعهده گرفته است، گفت: این معارفه برای دانشجویان از اول آبانماه سالجاری و در ساعات اداری به صورت توردانشگاه‌گردی برگزار می‌شود.
وی با تاکید بر سیاست‌های معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یزد و نبود ردیف بودجه‌ای برای برگزاری جشن‌دانش‌آموختگی برای دانشجویان این دانشگاه، بیان داشت: در سال‌های گذشته دانشجویان خود جشن‌دانش‌آموختگی را با نظارت امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه برگزار می‌کردند و امسال برای اولین بار قرار است این جشن از سوی انجمن‌های علمی دانشجویی به عنوان اختتامیه هفته فرهنگی برگزار شود.