دسترسی سریع
   بازدید : 1334
تاریخ انتشار : 28 مهر1400
مراسم معارفه نودانشجویان 1400 برگزار شد
شش توصیه مهم رییس دانشگاه یزد به نودانشجویان
شش توصیه مهم رییس دانشگاه یزد به نودانشجویان
مراسم معارفه نودانشجویان 1400 دانشگاه یزد با استقبال گرم و پرشور نودانشجویان و خانواده‌هایشان شامگاه سه‌شنبه 27 مهرماه جاری در صحن دانشجو برگزار شد.

رییس دانشگاه یزد در این مراسم، با خوشامدگویی به نودانشجویان مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی این دانشگاه، از آنان خواست شش توصیه مهم را از همین روزهای آغازین سال تحصیلی، سرلوحه کار خود قرار دهند.
دکتر قاسم بریدلقمانی خطاب به نودانشجویان در مقطع کارشناسی گفت: اولین توصیه من به شما عزیزان این است که پس از خدای مهربان که همواره بهترین و صمیمی‌ترین یار و مددکار بندگان خویش است، والدین خود را بهترین دوست خود بدانید و تمام مسائل و مشکلات خود را با آنان در میان گذاشته و تذکرات و رهنمودهایشان را به عنوان بهترین و خیرخواه‌ترین دوست خود در زندگی به کار بندید.
وی، همچنین از آنان خواست، تک‌بعدی نباشند و همواره در کنار فعالیت‌های درسی و علمی خود، در سایر فعالیت‌های فوق برنامه اعم از برنامه‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی نیز فعّالانه مشارکت داشته باشند و مسیر تکامل و رشد را در تمامی ابعاد تخصصی، استعدادهای خدادادی و علایق شخصی خود دنبال کنند.
رییس دانشگاه یزد مهارت‌آموزی را شرط مهم و اساسی برای تضمین اشتغال و درآمدزایی دانشجویان در آینده ذکر کرد و گفت: توصیه‌ی اکید من به دانشجویان این دانشگاه به‌ویژه نودانشجویان این است که از هم‌اکنون توأم با تحصیلات آکادمیک، تلاش کنند تا در یک زمینه‌ی مهارتی نیز کارآزموده و ورزیده شوند.
دکتر بریدلقمانی با تأکید بر اهمیت مهارت‌های ارتباطی در دنیای امروز، یادگیری یک زبان زنده‌ی بین‌المللی نظیر انگلیسی را نیز برای دانشجویان بسیار ضروری دانست و از آنان خواست حتماً در این زمینه به طور ویژه برنامه‌ریزی کنند.
رییس دانشگاه یزد برای ارایه‌ی توصیه‌های پنجم و ششم خود، دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی را نیز مخاطب قرار داد و اظهار داشت: جامعه و صنعت امروزه نیازمند تلاش‌های علمی محققان و پژوهشگران دانشگاهی برای حل مشکلاتشان هستند، بنابراین از دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی مصرّرانه می‌خواهم با شناسایی دقیق این چالش‌ها و با هدف ارایه راه‌حل‌های کارآمد برای آن‌ها، موضوعات پایان‌نامه‌های خود را در همین راستا انتخاب کنند. وی خاطرنشان کرد امروز کشورمان بشدّت نیازمند تحقیقات کاربردی است.
دکتر بریدلقمانی در پایان سخنان خود، به سیاستگذاری‌های کلان دانشگاه یزد در راستای نیل به اهداف دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم اشاره کرد و توصیه پایانی خود به نودانشجویان را نیز به همین موضوع اختصاص داد. وی از نودانشجویان خواست به جای تلاش برای یافتن شغل، به فکر ایجاد شغل و کارآفرینی باشند و مسئولیت‌های اجتماعی خود را برای بهبود وضعیت و ارتقای کیفیت امور جامعه جدی بگیرند.
در ادامه این مراسم، احمد آبایی، یکی از سخنرانان فرهنگی و مذهبی یزد درباره ضرورت توجّه به اخلاق و روابط حسنه در مسیر زندگی و ازدواج جوانان سخنرانی کرد.
اجرای برنامه‌های متنوع مفرح و طنز، پخش نماهنگ و کلیپ معرفی معاونت‌های دانشگاه و آشنایی با نهادها، انجمن‌های علمی و تشکل‌های دانشجویی از دیگر بخش‌های این مراسم بود که مورد توجّه و استفاده نودانشجویان قرار گرفت.