دسترسی سریع
   بازدید : 1181
تاریخ انتشار : 5 آبان1400
از میان 5561 تیم شرکت‌کننده از دانشگاه‌های سراسر دنیا
کسب مقام 221 از سوی تیم دانشگاه یزد در مسابقات بین‌المللی  IEEEXtreme
کسب مقام 221 از سوی تیم دانشگاه یزد در مسابقات بین‌المللی IEEEXtreme
تیم دانشگاه یزد در مسابقات بین‌المللی برنامه نویسی IEEEXtreme از میان 5561 تیم شرکت‌کننده از دانشگاه‌های سراسر دنیا موفق به کسب مقام 221 این مسابقات شد.

به گزارش دریافتی از گروه استعدادهای درخشان دانشگاه یزد، سید مجتبی مدرسی از بخش علوم کامپیوتر دانشکده علوم ریاضی، پوریا اعظمی و شایان شکیبا از دانشکده مهندسی کامپیوتر اعضای تیم دانشگاه یزد بودند که موفق به کسب مقام دوم در میان تیم‌های ایرانی حاضر در این مسابقات شدند.
همچنین تیم دوم دانشگاه یزد متشکل از علی خالقی‌یکتا و بهنام بنایی از دانشکده مهندسی کامپیوتر و محسن بیژنی از بخش علوم کامپیوتر دانشکده علوم ریاضی نیز موفق به کسب رتبه 646 این مسابقات و مقام سوم در میان تیم‌های ایرانی شد.
مسابقه IEEEXtreme یک مسابقه برنامه‌نویسی است که توسط سازمان IEEE هر ساله در کل جهان و به صورت آنلاین برگزار می‌شود. شرکت‌کنندگان باید در طول مسابقه که 24 ساعت به طول می‌انجامد سوالات مسابقه را با استفاده از برنامه کامپیوتری حل کنند. سوالات این مسابقه نسبت به مسابقات مشابه همچون ICPC از تنوع بالاتری برخوردار است. برای مثال سوال‌های رمزگشایی، تعاملی، بازی‌وار یا کوتاهترین کد نیز در بین سوالات دیده می‌شود.