دسترسی سریع
   بازدید : 366
تاریخ انتشار : 16 آبان1400
به همت انجمن اسلامی دانشجویان برگزار شد
نشست سیاسی تجربه مشترک به مناسبت یوم الله ۱۳ آبان
نشست سیاسی تجربه مشترک به مناسبت یوم الله ۱۳ آبان
نشست سیاسی با عنوان روایتی متفاوت از کشورهای آمریکای مرکزی در مورد استکبارستیزی با حضور سفیران بولیوی و نیکاراگوئه و جمعی از دانشجویان مشغول به تحصیل افغانستان، سوریه، عراق، نیجریه و پاکستان در دانشگاه یزد برگزار شد.

در این نشست که به همت انجمن‌اسلامی دانشجویان دانشگاه و با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یزد برگزار شد، "رومینا پرز راموس" سفیر بولیوی در ایران با قدردانی از برگزاری این نشست، به وجوه مشترک کشورش با ایران اشاره کرد و گفت: هدف اصلی این دو کشور از سال‌های گذشته تاکنون مبارزه جدی با ایالات متحده آمریکا و ممانعت از دستیابی این کشور به اهداف شومش در سراسر دنیاست و این وضعیت ادامه دارد.
همچنین "ایساک لئین براووجین" سفیر نیکاراگوئه گفت: ایران هم‌اکنون الگوی بسیار خوبی در  مبارزه با آمریکاست و انقلاب ما همزمان با انقلاب ایران به وقوع پیوست و وجوه مشترک زیادی دارد و  هر تجاوز و توطئه‌ای که از سوی آمریکا علیه کشورهای آزاد و مستقل دنیا به وقوع می‌پیوند فرصتی برای ایستادگی و تکیه به خود و قوی‌شدن بیشتر است.
برنامه سفر این دو سفیران به یزد که به دعوت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد انجام شد، به مدت سه روز ادامه داشت و بازدید‌ها و نشست‌های مختلفی نیز در حاشیه این برنامه برگزار شد.