دسترسی سریع
   بازدید : 1704
تاریخ انتشار : 25 آبان1400
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یزد:
روند حضوری شدن کلاس‌های آموزشی از روز شنبه 29 آبان‌ماه رسماً در دانشگاه یزد آغاز می‌شود
روند حضوری شدن کلاس‌های آموزشی از روز شنبه 29 آبان‌ماه رسماً در دانشگاه یزد آغاز می‌شود
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یزد از حضوری شدن کلیه کلاس‌های آموزشی این دانشگاه در مقطع دکتری از روز شنبه 29 آبان ماه جاری خبرداد.

دکتر محمدتقی صادقی با اشاره به پیشرفت برنامه واکسیناسیون عمومی در کشور و امکان بازگشت تدریجی به روال عادی در دانشگاه، گفت: با در نظر گرفتن جوانب مختلف و امکانات موجود، هیأت رییسه دانشگاه تصمیم گرفته است تا این روند از روز شنبه 29 آبان‌ماه با حضوری شدن کلاس‌های آموزشی در مقطع دکتری آغاز شود.
وی افزود: بر اساس این تصمیم، کلیه کلاس‌هایی که طبق مصوبات، خاص مقطع دکتری هستند اعم از اینکه دانشجوی دکتری یا کارشناسی‌ارشد در آن‌ها ثبت‌نام کرده باشد، صرفاً به صورت حضوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.
دکتر صادقی در خصوص نحوه برگزاری کلاس‌های آموزشی در سایر مقاطع هم اظهار داشت: سایر کلاس‌های آموزشی در مقطع کارشناسی‌ارشد از روز شنبه 13 آذرماه تا پایان نیمسال جاری به صورت ترکیبی (حضوری و مجازی) برگزار خواهد شد امّا کلاس‌های آموزشی در مقطع کارشناسی در این نیمسال کمافی‌السابق به صورت مجازی ادامه خواهد یافت.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه با بیان این‌که تمامی آزمون‌های پایانی نیمسال جاری در مقاطع تحصیلات تکمیلی به صورت حضوری برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: دانشگاه یزد فعلاً تصمیمی مبنی بر برگزاری حضوری امتحانات پایان ترم در مقطع کارشناسی نگرفته است.
وی افزود: جلسات دفاع از پایان‌نامه‌های کارشناسی‌ارشد و رساله دکتری نیز تا اطلاع ثانوی طبق روال قبل برگزار خواهد شد.
در همین رابطه معاون دانشجویی دانشگاه یزد نیز اعلام کرد: اقامت در خوابگاه‌ها، حضور در کلاس‌ها، آزمایشگاه‌ها و سایر بخش‌های دانشگاه منوط به تکمیل واکسیناسیون با ارایه گواهی مربوطه و رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.
دکتر محمدرضا صادقیان شاهی، با تأکید بر لزوم رعایت کامل این دستورعمل‌ها، تبعات ناشی از عدم اقدام لازم در این خصوص را بر عهده دانشجویان دانست و یادآورشد: با معدود دانشجویان دارای معذوریت پزشکی، بر اساس شیوه‌نامه‌های خاص رفتار خواهد شد.
معاون دانشجویی دانشگاه همچنین از فراهم شدن تمهیدات لازم برای آماده‌سازی و ضدعفونی کردن خوابگاه‌ها و محیط‌های آموزشی و از سرگیری فعالیت‌ رستوران‌های دانشگاه هماهنگ با برنامه ریزی های انجام گرفته درخصوص حضوری شدن تدریجی کلاس های آموزشی خبر داد.