دسترسی سریع
   بازدید : 639
تاریخ انتشار : 3 آذر1400
با کسب مدال برنز
دانشجوی دانشگاه یزد در مسابقات قهرمانی تیراندازی با کمان آسیا خوش درخشید
دانشجوی دانشگاه یزد در مسابقات قهرمانی تیراندازی با کمان آسیا خوش درخشید
امیرکاظم‌پور دانشجوی مقطع کارشناسی رشته علوم ورزشی دانشگاه یزد در مسابقات قهرمانی آسیا 2021 که به میزبانی کشور بنگلادش برگزار شد، موفق به کسب مدال برنز در بخش کامپوند میکس تیراندازی با کمان این مسابقات شد.

امیر کاظم‌‌پور در تیم کامپوند میکس ایران در دیدار رده‌بندی مسابقات قهرمانی آسیا در رشته تیراندازی با کمان پس از تساوی 154-154 برابر تیم ملی قزاقستان در تیر طلایی به پیروزی رسیده و مدال برنز این مسابقات را به ارمغان آورد.
کاظم‌پور در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی با اشاره به فعالیت‌های چهارده ساله خود در رشته تیراندازی با کمان، اظهار داشت: 13سال پیاپی عضو تیم ملی کشور در این رشته ورزشی بوده‌ام و مدال آوری من از سال ۲۰۰۹ شروع شده است.
وی با بیان اینکه در نخستین اعزام به مسابقات توانسته است اولین مدال نقره قهرمانی آسیا در کشور اندونزی را کسب کند، اذعان داشت: این مدال یکی از بهترین مدال‌هایی بود که توانستم در اولین حضور حرفه‌ای خود برای کشور عزیزم ایران کسب کنم.
وی در خصوص کسب اولین مدال تیم ملی در زمان دانشجویی در دانشگاه یزد، گفت: با توجه به عناوین قهرمانی متعدد بین‌المللی توانستم با سهمیه قهرمانان در سال1399 در رشته علوم ورزشی دانشگاه یزد مشغول به تحصیل شده و اولین مدال قهرمانی بین‌المللی را در این دوران کسب کنم.
وی بر همراهی، همدلی و نقش موثر استادان بخش تربیت بدنی، همکلاسی‌ها، اداره تربیت بدنی و سایر مجموعه‌های دانشگاه یزد در کسب این افتخار اشاره کرد و افزود: همزمان با حضور در کلاس‌ها و فعالیت‌های درسی خود در این ترم توانستم مدال برنز میکس قهرمانی آسیا را کسب کنم که این جز با همراهی و همدلی استادان و همکلاسی‌هایم امکان‌پذیر نبود.
وی خاطر نشان کرد: امیدوارم در مسابقات پیش رو از جمله بازی‌های آسیایی که سال آینده در کشور چین برگزار خواهد شد، بتوانم مدال خوش رنگی را کسب کرده و باعث افتخار کشور، استان و دانشگاه یزد شوم.