دسترسی سریع
   بازدید : 979
تاریخ انتشار : 5 آذر1400
با موافقت استاندار یزد و مسئولان ذی‌ربط
بزرگراه شهری در خارج از اراضی دانشگاه یزد احداث می شود
بزرگراه شهری در خارج از اراضی دانشگاه یزد احداث می‌شود
استاندار یزد پنجشنبه شب چهارم آذرماه پس از بازدید از محل سابق اجرای طرح بزرگراه شهری در اراضی متعلق به دانشگاه، طی تماس تلفنی با تنی چند از مسئولان ذی ربط بر تغییر طرح عبور بزرگراه از اراضی دانشگاه تاکید کرد.

دکتر مهران فاطمی در این بازدید بر لزوم حفظ یکپارچگی اراضی دانشگاه یزد و احترام به حریم اماکن علمی و آموزشی تاکید کرد و افزود: این مهم باید در دیار دارالعلم و دارالعباده یزد با حساسیت مضاعفی مورد توجه قرار گیرد. وی همچنین با اشاره به طرح جامع توسعه دانشگاه یزد، خاطرنشان کرد: برنامه های توسعه دانشگاه یزد به عنوان دانشگاه مادر استان باید با شتاب بیشتر و با همکاری و مساعدت همه مسئولان شهر و استان تداوم یابد.
استاندار یزد در پایان این بازدید، طی تماس تلفنی با دادستان، شهردار، مدیرکل راه و شهرسازی این استان، موافقت ایشان را با خروج اراضی دانشگاه یزد از طرح احداث بزرگراه درون شهری جلب کرد.
سرپرست دانشگاه یزد نیز با قدردانی از توجه و حمایت مسئولان استان به ویژه استاندار یزد، توسعه مراکز علمی و توجه به مباحث فناورانه و ارتباط با صنعت و جامعه را از ضرورت های امروز و فردای ایران اسلامی توصیف کرد و گفت : با توجه به این که استان یزد در سه دهه گذشته در کنکور سراسری در کشور رتبه اول را کسب می کند و لازم است رشته های مختلف بویژه در گروه آزمایشی علوم تجربی و هنر در این دانشگاه به عنوان دانشگاه جامع احداث شود و از طرفی در طرح آمایش استان،  آموزش عالی به عنوان محور توسعه در نظر گرفته شده و باید دانشگاه یزد به عنوان دانشگاه مادر، در کنار توسعه کیفی از نظر کمی به دوبرابر مقدار موجود توسعه یابد، بر لزوم حفظ اراضی موجود تاکید کرد. دکتر عباس کلانتری خلیل آباد همچنین با تشریح برخی از مهمترین برنامه های عمرانی دانشگاه برای احداث مراکز فناوری و کارگاه های صنعتی در راستای مهارت افزایی دانشجویان و نیل به اهداف دانشگاه های نسل چهارم و کارآفرین، احداث خوابگاه های متاهلین را نیز از دیگر برنامه های این دانشگاه در راستای تشویق و ترغیب جوانان دانشجو به تشکیل خانواده و فرزندآوری عنوان کرد.
شایان ذکر است با موافقت استاندار و سایر مسئولان ذی ربط، قرار است بزرگراه مذکور از مجاورت اراضی متعلق به دانشگاه عبور کند.