دسترسی سریع
   بازدید : 722
تاریخ انتشار : 9 آذر1400
دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد منتشر کرد:
گزارش پیشرفت پروژه عمرانی سرای فرهنگی رسولیان
گزارش پیشرفت پروژه عمرانی سرای فرهنگی رسولیان
به همت مهندس حسن رسولیان، نیکوکار یزدی، قرار است بخش دوم ساختمان سرای فرهنگی رسولیان و همچنین آمفی‌تأتر آن تا سال 1402 به بهره‌برداری برسد.

رییس دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد با انتشار گزارشی از پیشرفت این پروژه فرهنگی، گفت:  طرح مهندسان مشاور شمسه که طرف قرارداد دانشگاه یزد در طراحی ساختمان‌های سرای فرهنگی رسولیان هستند، مجوزهای لازم را از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اخذ کرده و نهایی شده است.
دکتر علی‌اکبر شریفی این پروژه را از شاخص‌ترین پروژه‌های در دست اجرا در بافت سنتی شهر یزد و در جوار دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد توصیف کرد و افزود: سرای فرهنگی رسولیان در زمینی به مساحت 810 متر مربع و در سه بخش با مجموع زیربنای 585 متر مربع و حیاط به مساحت 400 متر مربع مشتمل بر اتاق‌های اعضای هیأت علمی، آتلیه‌های تدریس و همچنین یک آمفی تئاتر 190 نفره است که علاوه بر رفع نیازهای دانشکده هنر و معماری برای برخورداری از فضاهای نسبتا بزرگ و مناسب برای آتلیه‌ها و کلاسهای آموزشی، پاسخگوی نیاز سایر شهروندان و ساکنان بافت تاریخی برای برگزاری اجتماعات فرهنگی در بافت است.
دکتر شریفی در پایان با قدردانی از همت والا و مساعدت‌های مهندس حسن رسولیان، نیکوکار یزدی، در احداث این ساختمان، گفت: بخش اول سرای فرهنگی رسولیان در سال 1399 تکمیل و آماده بهره برداری شد. وی افزود: مطابق برنامه اعلامی از سوی مهندس رسولیان قرار است بخش‌ دوم و همچنین آمفی تئاتر این ساختمان نیز در سال 1402 به بهره برداری برسد.