دسترسی سریع
   بازدید : 698
تاریخ انتشار : 23 اردیبهشت1401
با همراهی فرماندار یزد و مسئولان دانشگاه
بازدید خسارت سیل - جوکار
نماینده مردم یزد و اشکذر از خسارات سیلاب اخیر در دانشگاه یزد بازدید کرد
دکتر محمد صالح جوکار نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی صبح امروز جمعه 23 اردیبهشت ماه از اماکن آسیب دیده دانشگاه در سیلاب اخیر بازدید کرد.

 این بازدید با همراهی رییس دانشگاه و فرماندار یزد و همچنین معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی و اداری و مالی دانشگاه انجام شد و در جریان آن نماینده مردم یزد و اشکذر از اماکن آسیب دیده و مسیرهای ورود سیلاب به دانشگاه یزد دیدن کرد. سرپرست دانشگاه یزد در این بازدید به ارایه گزارشی از نحوه بروز این حادثه و ورود سیلاب به بخش های مختلف این مجموعه علمی و آموزشی پرداخت و گفت: بر اساس برآوردهای اولیه بالغ بر 183 میلیارد ریال به اماکن و تجهیزات این دانشگاه خسارت وارد شده است. دکتر عباس کلانتری خلیل آباد با اشاره به بی سابقه بودن ورود این حجم از سیلاب به دانشگاه یزد گفت: متأسفانه این حادثه علاوه بر خسارت های فراوان، روند فعالیتهای آموزشی و اجرایی دانشگاه را نیز با بحران جدی مواجه کرد که خوشبختانه با تلاش شبانه روزی مسئولان و کارکنان این مجموعه و حمایت دستگاه های ذی ربط توانستیم ظرف چند روز تا حدودی شرایط بحرانی فائق آییم.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی و فرماندار یزد پس از انجام برنامه بازدید خود از اماکن آسیب دیده و اقدامات انجام گرفته برای مهار سیلاب، درخصوص پیگیری و تأمین منابع لازم برای جبران این خسارات قول مساعد دادند.

شایان ذکر است با توجه به همزمانی این برنامه با برگزاری المپیاد علمی دانشجویی در دانشگاه یزد، نماینده مردم یزد و اشکذر و هیأت همراه از محل برگزاری این آزمون در پردیس علوم نیز بازدید کردند.