دسترسی سریع
   بازدید : 1259
تاریخ انتشار : 10 مهر1401
همرزم سردار سلیمانی در جمع نمازگزاران دانشگاه یزد
مراسم مسجد
امروز نظام جمهوری اسلامی به برکت خون شهدا از بالاترین سطح آزادی و امنیت برخوردار است
همرزم سردار حاج قاسم سلیمانی به دعوت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یزد ظهر امروز در جمع نمازگزاران در مسجد این دانشگاه حضور یافت و با ذکر خاطراتی از دوران دفاع مقدس و مبارزات حق طلبانه مردم ایران، به تبیین ارزش های دفاع مقدس و مبارزات محور مقاومت پرداخت.
سردار علیرضا حجتی با اشاره به ناکامی دشمنان نظام در اغتشاشات اخیر و موارد مشابه آن در سال های گذشته، این ناکامی را نشانه بارزی از اقتدار و شکست ناپذیری این نظام در مقابل توطئه های شوم استکبار جهانی و مزدوران داخلی آن ها و عناصر تجزیه طلب دانست و گفت: امروز نظام جمهوری اسلامی به برکت خون شهدا از بالاترین سطح آزادی و امنیت برخوردار است.
وی که به دعوت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و همزمان با برگزاری رویداد محتوا محور دفاع مقدس در جمع نمازگزاران در مسجد دانشگاه سخن می گفت، در ادامه به ذکر خاطراتی از دوران دفاع مقدس پرداخت و گفت: جنایات گروهک های تجزیه طلب در تاریخ این کشور فراموش ناشدنی است. علی الخصوص جنایات گروهگ تروریستی کومله که در اغتشاشات اخیر نیز توطئه شومی را برای کشور طراحی و اجرا کردند. وی خاطرنشان کرد: متولیّان حوزه فرهنگی دانشگاه باید با ساخت کلیپ های روشنگر و فعالیت های فرهنگی و هنری این جنایات را برای نسل جوان تبیین و آنان را اهداف شوم دشمنان آگاه کنند.
وی با اشاره به اینکه امروز استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا با جنگ اقتصادی و تبلیغات رسانه ای با ترفندهای مختلف در صدد ضربه زدن به انقلاب و جدا کردن مردم از نظام است؛ اظهارداشت: همه باید با وحدت و همدلی، با حضور در صحنه و تبعیت از مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)، مقابل این هجمه دشمن برای پایداری نظام اسلامی بایستیم تا مدیون خون شهدا نباشیم.  
سردار حجتی همچنین با ذکر خاطراتی از سردار حاج قاسم سلیمانی، گفت حاج قاسم ابعاد شخصیتی زیادی داشت. او فردی نظامی بود که در دفاع مقدس و در جمع مدافعان حرم حضور داشت و اکثر دنیا او را از این دید می نگرند اما در واقع حاج قاسم سلیمانی تربیت یافته شاخص مکتب امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی و چهره درخشان و جهانی مقاومت در مقابل استکبار جهانی بود. وی ادامه داد: حاج قاسم احترام خاصی برای پدر و مادرشان قائل بودند به طوری که کف پاهایشان را می بوسیدند.
شایان ذکر است رویداد محتوا محور دفاع مقدس با عنوان نوستالژی دهه 60  از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یزد قرار است ساعت 16 و 30 دقیقه عصر امروز یکشنبه دهم مهرماه در محل اردوگاه فرهنگی تفریحی کوهستان واقع در مجاورت ورودی بصیرت دانشگاه یزد برگزار شود. از عموم دانشجویان، اعضای هیأت علمی، کارمندان و خانواده های آنان دعوت شده است در این مراسم شرکت کنند.