دسترسی سریع
   بازدید : 1182
تاریخ انتشار : 13 مهر1401
فرمانده سپاه الغدیر استان یزد در جمع دانشگاهیان دانشگاه یزد:
قرارگاه
انقلاب اسلامی ایران یک هویت جدید و عزتمند را برای زنان دنیا معرفی کرده است
رویداد محتوا محور دفاع مقدس با عنوان نوستالژی دهه 60، شامگاه یکشنبه دهم مهر ماه ۱۴۰۱ در دانشگاه یزد برگزار شد.

در این رویداد که از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یزد در محوطه اردوگاه فرهنگی تفریحی کوهستان دانشگاه واقع در مجاورت ورودی بصیرت برنامه ریزی و اجرا شد، سردار حسین زارع کمالی فرمانده سپاه الغدیر استان یزد، در سخنانی به تشریح نقش و اهمیت دوران دفاع مقدس در تاریخ اسلام و ایران پرداخت و گفت: دفاع مقدس یک مقطع بریده شده از تاریخ مملکت ما و صرفا یک رویداد تاریخی نیست بلکه الگویی است  برگرفته از قیام امام حسین (ع) که عزت و اقتدار و امنیت امروز ما مدیون همین هشت سال دفاع مقدس است.
وی افزود: ما درس های مهمی از دفاع مقدس گرفتیم و ثمره بزرگ آن این است که تاکنون تمام هجمه های مختلف اقتصادی، سیاسی، نظامی و فرهنگی دشمنان بی اثر مانده و حتی برای یک لحظه هم در برابر استکبار جهانی سر فرود نیاورده ایم. 
وی همچنین با اشاره به نقش و جایگاه ویژه زنان در نظام جمهوری اسلامی ایران خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی یک هویت جدید و عزتمند از زنان را به دنیا معرفی کرده که این هویت منطبق با نگاه امام خمینی (ره) و بر اساس شخصیت حضرت زهرا (س) شکل گرفته است. وی افزود: نگاه ما به هویت زن نگاهی کرامت بخش و عزت دهنده است که در تقابل با نگاه غربی قرار دارد که مبتنی بر اومانیسم و سوکولاریسم است.
در ادامه این مراسم، سردار علیرضا حجتی از همرزمان سردار حاج قاسم سلیمانی با بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس و مجاهدت های محور مقاومت به تبیین ابعاد و ویژگی های شخصیتی سردار حاج قاسم سلیمانی پرداخت. وی گفت: شخصیت حاج قاسم باید همچون الگویی از عظمت، شجاعت، مهربانی، ساده زیستی، اخلاص و مردمی بودن به نسل جوان کشور معرفی شود.
در این مراسم همچنین دکتر محسن رفیعیان معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یزد با خوش آمد گویی به مدعوین و شرکت کنندگان در مراسم به ویژه دانشگاهیان، فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اعضای بسیج اساتید، دانشجویان و خانواده های آنان، از عوامل اجرایی و دست اندرکاران این رویداد مهم فرهنگی قدردانی کرد. وی همچنین ابراز امیدواری کرد این اقدام فرهنگی آغاز مبارکی برای تداوم فعالیت های فرهنگی و دانشجویی در اردوگاه فرهنگی و تفریحی کوهستان دانشگاه باشد.

اقامه نماز جماعت مغرب و عشا، نورافشانی و اجرای نمایش، از دیگر برنامه های این مراسم بود.