دسترسی سریع
   بازدید : 1286
تاریخ انتشار : 12 مهر1401
گزارش تصویری
خاکسپاری دکتر بهارستان
پیکر مرحوم دکتر جلیل بهارستان در خلدبرین یزد تشییع و به خاک سپرده شد
مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر مرحوم دکتر جلیل بهارستان عضو هیأت علمی دانشگاه یزد عصر دیروز دوشنبه یازدهم مهرماه در خلدبرین یزد برگزار شد.

عضو هیأت علمی پیشکسوت دانشکده روان شناسی و علوم تربیتی دانشگاه یزد روز یکشنبه دهم مهرماه پس از تحمل یک دوره بیماری، در سن 85 سالگی جان به جان آفرین تسلیم کرد. رییس دانشگاه یزد به همین مناسبت پیام تسلیتی صادر کرد. متن پیام بدین شرح است:

انالله و انا الیه راجعون
فقدان غم انگیز و ضایعه اندوهبار درگذشت شادروان دکتر جلیل بهارستان، استاد برجسته و معلّم اخلاق، جامعه دانشگاهی را در غم ازدست دادن یکی از چهره های فرهیخته و دانشمند خود به سوگ نشاند. 
یادگارهای درخشان علمی و اخلاقی این استاد فرزانه که سالیان متمادی از عمر با برکت خویش را در عرصه های مختلف علمی، تحقیقاتی و تعلیم و تربیت دانشجویان و دانش پژوهان این مرز و بوم مصروف داشت، همواره مایه دلگرمی و افتخار و فقدان ناباورانه اش برای همه اهالی علم و فرهنگ دردناک است.
این جانب وظیفه خود می داند فقدان این استاد گرانقدر را به جامعه علمی کشور و خانواده گرامی آن مرحوم تسلیت عرض نموده، برای آن عزیز از دست رفته علو درجات و برای بازماندگان معزز صبر و شکیبایی مسألت نماید. 

ضمنا مراسم یادبود آن مرحوم به شرح ذیل برگزار می شود:

مراسم سوم ساعت 15:30 عصر چهارشنبه سیزدهم مهرماه بر سر آرامگاه آن مرحوم در خلدبرین یزد
مراسم هفتم ساعت 15:30 عصر جمعه پانزدهم مهرماه بر سر آرامگاه آن مرحوم در خلدبرین یزد
هیأت امام هادی (ع) دانشگاهیان دانشگاه یزد نیز اعلام کرده است: مراسم یادبود آن استاد فرزانه از طرف دانشگاهیان دانشگاه یزد هفته آینده در مسجد این دانشگاه برگزار خواهد شد که زمان آن متعاقبا اطلاع رسانی می شود.

خبر دیگر اینکه دکتر جلیل شاهی، بنیانگذار و نخستین رییس دانشگاه یزد نیز با صدور پیامی درگذشت این استاد فقید را تسلیت گفت. متن پیام دکتر شاهی بدین شرح است:

انا لله و انا الیه راجعون

 درگذشت غم انگیز دوست دیرین و استاد ارجمند دانشگاه یزد جناب آقای دکتر جلیل بهارستان که سالهای متمادی در کسوت استادی، مدیریت و مسئولیت های متعدد، نقش مؤثر و سازنده ای در پیشبرد اهداف این دانشگاه و حوزه فرهنگ و آموزش استان برعهده داشته است، به خانواده محترم بهارستان و عموم دانشگاهیان استان به ویژه همکاران، دوستان، دانش آموختگان و دانشجویان دانشگاه یزد تسلیت می گویم. از خداوند متعال شادی روح و علو درجات برای آن مرحوم و صبر و بردباری برای بازماندگان آن عزیز به ویژه همسر محترم ایشان و فرزندان گرامی او مسألت دارم.

جلیل شاهی