دسترسی سریع
   بازدید : 1781
تاریخ انتشار : 12 مهر1401
با گردهمایی در بوستان معرفت
تجمع
دانشگاهیان دانشگاه یزد با آرمان های انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند
پس از برگزاری برخی تجمعات اعتراضی و فاقد مجوز در دانشگاه یزد در چند روز اخیر که بعضا با حاشیه هایی نیز همراه شد، ظهر روز سه شنبه دوازدهم مهرماه مجمع تشکل های دانشجویی این دانشگاه با هدف حمایت از نظام جمهوری اسلامی و ایجاد فضای گفتگو درباره وقایع اخیر در کشور اقدام به برگزاری گردهمایی دانشجویی با عنوان "تجمع دانشگاهیان برای ایران قوی" کرد.
بنا به گزارش دریافتی، در این مراسم که همراه با اقامه نماز جماعت ظهر و عصر برگزارشد، شرکت کنندگان با شعارهای الله اکبر، مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل، توطئه های شوم دشمنان را برای ایجاد اغتشاش در کشور محکوم کردند و ضمن تجدید میثاق با نظام و آرمان های شهدا، دانشجویان معترض را به حفظ آرامش و بیان دیدگاه های خود در فضایی منطقی و به دور از هیجان دعوت کردند. این مراسم همزمان با شروع ساعت برگزاری کلاس های آموزشی دانشگاه در نوبت عصر، به پایان رسید.
شایان ذکر است بر اساس اطلاعیه منتشر شده از سوی هیأت رئیسه دانشگاه، با تاکید بر فراهم بودن شرایط برای مطالبه گری دانشجویان در فضایی آرام، به دانشجویان توصیه شده است، با توجه به سوء استفاده دشمنان از تجمعات فاقد مجوز دانشجویی، از شرکت در اینگونه تجمعات پرهیز کنند. این اطلاعیه می افزاید در غیر این صورت تبعات انضباطی و قضایی آن به عهده دانشگاه نخواهد بود.