دسترسی سریع
   بازدید : 963
تاریخ انتشار : 26 شهریور1402
۲۰ و ۲۱ شهریورماه؛
اجلاس رؤسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری برگزار شد
اجلاس رؤسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری برگزار شد
اجلاس رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران برگزار شد.

رییس دانشگاه یزد در این اجلاس که روزهای ۲۰ و ۲۱ شهریورماه برگزار شد، با حضور در پنل‌های تخصصی، ضمن بیان مشکلات دانشگاه در حوزه‌های مختلف، برای بهبود شرایط دانشگاه‌ها راهکارهایی ارایه داد که مورد استقبال حاضرین قرار گرفت.

دکتر عباس کلانتری در پنل دانشجویی ضمن اشاره به اجرای طرح غذای رایگان در دانشگاه یزد، از وزارت علوم درخواست کرد نسبت به تهیه اقلام اصلی غذای دانشجویی به قیمت یارانه‌ای اقدام نماید.

وی در ادامه سخنان خود به فرسوده بودن برخی خوابگاه‌ها اشاره و به وزارت علوم و سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: ردیف جداگانه‌ای برای تعمیرات اساسی خوابگاه‌های دانشجویی در لایحه بودجه سنواتی ایجاد شود. 

دکتر کلانتری با حضور در پنل اداری و مالی نیز پیشنهاد کرد: در قبال همکاری دانشگاه در واگذاری مسکن به اعضای هیأت علمی و کارکنان، اسناد کلیه زمین‌های دانشگاه با پیگیری وزارت علوم صادر شود. 

رییس دانشگاه یزد همچنین یادآور شد: دانشگاه یزد به عنوان اولین دانشگاه، حق مسکن و ایاب و ذهاب اساتید و کارکنان را از مردادماه پرداخت کرده و ضروری است برای تداوم این روند در ماه‌های آتی، اعتبارات در نظر گرفته شده برای دانشگاه، در قانون بودجه در هر ماه به طور کامل تخصیص یابد.