دسترسی سریع
   بازدید : 443
تاریخ انتشار : 12 اردیبهشت1403
چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت‌ماه؛
پیام تبریک رییس دانشگاه یزد به مناسبت روز معلم و مقام استاد
پیام تبریک رییس دانشگاه یزد به مناسبت روز معلم و مقام استاد
دکتر عباس کلانتری در پیامی، ضمن گرامیداشت ۱۲ اردیبهشت‌ماه سالروز شهادت استاد شهیدمرتضی مطهری، روز معلم را به تمام استادان دانشگاه تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه یزد؛ دکتر عباس کلانتری رییس دانشگاه یزد در گفتگو با روابط عمومی، ضمن گرامیداشت سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری و روز معلم گفت: استاد مطهری به عنوان یک استاد در تراز استاد انقلابی است و امام خمینی (ره) در مورد ایشان فرمودند: تمام کتاب‌های استاد مطهری بدون استثنا برای تمام جوانان و سایر افراد جامعه خوب و مناسب است.

وی با اشاره به اینکه معلمی از صفات خداوند و شغل انبیاء است گفت: جایگاه و مقام معلم در آیات متعددی از قرآن کریم ذکر شده است از جمله « الرَّحْمَنُ، عَلَّمَ الْقُرْآنَ»، « ن وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ»، «یُعَلِّمُهُمُ الْکِتابَ وَ الْحِکْمَةَ..».

وی همچنین با اشاره به روایت «مِدادُ الْعُلَماءِ افْضَلُ مِنْ دِماءِ الشُّهَداء» گفت: طبق روایات اسلامی در قیامت ارزش کار علماء سنگین تر از خون شهداء است و از اهمیت دیگر معلمی این است که اساس و مقدمه رسیدن به شهادت، کار معلمی است. بسیاری از کسانی که به مرتبه شهادت رسیدند یکی از دلایل آن تربیت و تلاش معلمین بوده است.

دکتر کلانتری گفت: ما هرچه در وصف معلم بگوییم کم است و وظیفه خود می‌دانیم در حد توان خود، استادان را تکریم کنیم و آن طور که شایسته است مقام استاد را ارج نهیم. به همین مناسبت مراسمی به منظور تجلیل از استادان و سرآمدان آموزشی دانشگاه برگزار خواهد شد.