دسترسی سریع
   بازدید : 382
تاریخ انتشار : 17 اردیبهشت1403
مدیریت همکاری‌های علمی بین‌المللی خبر داد؛
ارتقاء جایگاه دانشگاه یزد در رتبه‌بندی 2024 تایمز آسیا
ارتقاء جایگاه دانشگاه یزد در رتبه‌بندی 2024 تایمز آسیا
به گزارش دریافتی از سوی مدیریت همکاری‌های علمی بین‌المللی، جایگاه دانشگاه یزد در رتبه‌بندی 2024 تایمز آسیایی با ارتقای قابل توجهی نسبت به دوره‌های قبلی، در رتبه ۳۰۱ تا ۳۵۰ قرار گرفته است.
دکتر علی میروکیلی مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی با اعلام این خبر گفت: پایگاه رتبه بندی تایمز یکی از معتبرترین نظام‌های رتبه‌بندی در سطح بین‌المللی است که در ۲۰۱۳ میلادی برای اولین بار رتبه‌بندی دانشگاه‌های آسیایی را در کنار رتبه‌بندی‌های بی‌المللی خود انجام داد. این پایگاه فهرست دانشگاه‌های برتر آسیا را در سال ۲۰۲۴ میلادی منتشر کرده است که در این رتبه بندی ۷۵ دانشگاه از جمهوری اسلامی ایران در میان بیش از ۷۰۰ دانشگاه برتر آسیا قرار گرفتند. 
وی افزود: دانشگاه یزد موفق شد با ارتقای رتبه نسبت به دوره‌های قبلی، در رتبه ۳۰۱ تا ۳۵۰ قرار گیرد. این در حالی است که در چند سال گذشته دانشگاه یزد در رتبه‌بندی آسیایی تایمز جایگاه ۴۰۱ تا ۵۰۰ را کسب کرده بود.
وی تصریح کرد: روش‌شناسی این رتبه‌بندی همانند روش‌شناسی رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌ها است و دانشگاه‌ها بر اساس ۱۳ شاخص در قالب ۵ معیار آموزش با وزن۲۵، پژوهش با وزن ۳۰، استنادات با وزن ۳۰، درآمد صنعتی با وزن ۷/۵ و وجهه بین‌المللی  با وزن ۷/۵ در ترازوی سنجش قرار می‌گیرند.
فهرست دانشگاه‌های ایران در نظام رتبه بندی تایمز 2024 دانشگاه‌های کشورهای آسیایی در جدول زیر نشان داده شده است.