دسترسی سریع
   بازدید : 3627
تاریخ انتشار : 25 اسفند1400
از ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۱
کلاس‌های آموزشی مقطع دکترای دانشگاه یزد حضوری می‌شود
کلاس‌های آموزشی مقطع دکترای دانشگاه یزد حضوری می‌شود
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یزد از حضوری شدن کلاس‌های آموزشی مقطع دکترای این دانشگاه از روز یکشنبه چهاردهم فروردین ماه ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه یزد، دکتر محمدعلی امراللهی با اعلام این خبر گفت: با توجه به مصوبه‌های اخیر هیات رییسه و شورای آموزشی این دانشگاه مبنی بر بازگشت تدریجی دانشگاه به فعالیت‌های حضوری، مقرر شد از روز یکشنبه چهاردهم فروردین ۱۴۰۱ کلاس‌های درس دانشجویان مقطع دکتری حضوری تشکیل شود.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یزد شرط حضور دانشجویان در کلاس را دریافت سه دوز واکسن و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی عنوان کرد و از روسای پردیس‌ها و دانشکده‌ها و اعضای هیات علمی این دانشگاه خواست تا ضمن هماهنگی لازم برای آماده سازی کلاس‌ها، ضوابط آموزش حضوری نیز به طور کامل رعایت شود.

دکتر امراللهی درخصوص نحوه برگزاری کلاس‌های آموزشی دوره کارشناسی ارشد هم گفت: به علت اینکه تعداد دانشجویان ارشد بیش از سه برابر دانشجویان دکتری بوده و لازم است شیوه نامه‌های بهداشتی تعیین شده برای دانشگاه در خوابگاه‌ها، رستوران‌های دانشجویی و کلاس‌های درس رعایت شود، لذا تصمیم بر این شد تا حضوری شدن کلاس‌های مقطع کارشناسی ارشد در یک بازه زمانی دو هفته ای بعد از حضوری شدن کلاس‌های دوره دکتری انجام شود.

وی افزود: در یک فاصله دو هفته‌ای دیگر بعد از حضوری شدن کلاس‌های کارشناسی ارشد، کلاس‌های  مقطع کارشناسی نیز بتدریج حضوری شوند.

به گفته وی،  آزمون‌های پایانی نیمسال جاری در کلیه مقاطع همانگونه که قبل از شروع ترم اطلاع رسانی شده، حضوری برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: اما در مورد حضوری یا مجازی بودن جلسات دفاع از پایان‌نامه‌های کارشناسی‌ارشد و رساله دکتری شورای دانشکده‌ها تصمیم‌گیری خواهند کرد.

معاون دانشجویی دانشگاه یزد نیز در همین رابطه، اعلام کرد: اقامت در خوابگاه‌ها، حضور در کلاس‌ها، آزمایشگاه‌ها و سایر بخش‌های دانشگاه منوط به تکمیل واکسیناسیون با ارایه گواهی مربوط و رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

 دکتر محمدرضا صادقیان‌شاهی، افزود: پذیرش دانشجویان مقطع دکتری در خوابگاه‌ها از تاریخ ۱۲ فروردین سال آینده صورت خواهد گرفت.

وی همچنین از فعال شدن سالن‌های غذاخوری دانشگاه هماهنگ با برنامه زمان‌بندی برای حضوری شدن کلاس‌های آموزشی خبر داد.