دسترسی سریع
   بازدید : 659
تاریخ انتشار : 7 دی1400
با ثبت 409 ضربه در یک دقیقه
رکورد شکنی دانشجوی دانشگاه یزد در مسابقات مشت‌زنی سرعتی کشوریرکورد شکنی دانشجوی دانشگاه یزد در مسابقات مشت‌زنی سرعتی کشوری
رکوردشکنی دانشجوی دانشگاه یزد در مسابقات مشت‌زنی سرعتی کشوری
دانشجوی دانشکده هنر ومعماری دانشگاه یزد با ثبت 409 ضربه در یک دقیقه توانست رکورد ملی مشت‌زنی سرعتی در آیتم آپرکات با دمبل‌های یک کیلویی را به نام خود ثبت کند.

به گزارش اداره تربیت بدنی دانشگاه یزد، زبیده کمالی دانشجوی ورودی سال 1395 رشته ارتباط تصویری دانشکده هنر و معماری این دانشگاه توانست با ثبت رکورد جدیدی در مسابقات مشت‌زنی سرعتی کشور، این افتخار را به مدافعان سلامت کشور تقدیم کند.
در این گزارش آمده است، زبیده کمالی در حضور رییس کمیته ثبت رکوردهای ملی ایران و داوران ذی‌ربط در سالن آکادمی سجادمحرابی (قهرمان بوکس آسیا) در تهران توانسته است با ثبت 409 ضربه در یک دقیقه رکورد ملی مشت‌زنی سرعتی در آیتم آپرکات با دمبل‌های یک کیلویی را به خود اختصاص دهد.
این دانشجوی دانشگاه یزد که از رکورداران ملی مشت‌زنی سرعتی در کشور است، در سال گذشته نیز توانست عنوان سرعتی‌ترین مشت‌زن کشور را کسب کند.
وی همچنین توانسته است، طبق شاخص‌های سازمان جهانی ثبت رکورد‌های ورزشی ایمارو درتهران با اجرای ۳۸۵ ضربه مشت در یک دقیقه رکورد سرعتی‌ترین مشت‌زن را در وزن ۸۵ کیلوگرم در کارنامه افتخارات خود به همراه داشته باشد.
وی سابقه 6 سال فعالیت در رشته ورزشی کاراته را دارد و درحال حاضر به صورت حرفه‌ای به ورزش بوکس روی آورده است. از دیگر افتخارات او ثبت رکورد ملی آپرکات سرعتی با اجرای 360ضربه در یک دقیقه بوده است.
بر اساس این گزارش، زبیده کمالی که هم‌اکنون خود را برای مسابقات بوکس و کیک بوکس کشوری آماده می‌کند، انجام ورزش حرفه‌ای در کنار درس خواندن را با برنامه‌ریزی دقیق، چشم‌پوشی از برخی تفریحات و دید و بازدیدها وهمچنین اولویت قراردادن اهداف امکان‌پذیر دانست و گفت: می‌توان با وجود سختی‌ها و مشکلات زیاد در این راه نتیجه‌های خوبی را رقم زد و افتخارآفرین شد.
وی از دوستان و هم‌دانشگاهی‌های خود خواست تا با استفاده‌ از فرصت‌ها و حذف موانع و سختی‌های پیش رو همراه با درس‌خواندن در دیگر زمینه‌های علمی‌، پژوهشی، فرهنگی و ورزشی نیز فعالیت کنند.
لازم به ذکر است، سازمان ایمارو سازمانی برای ثبت رکورد‌های ورزشی در جهان بوده و ضربه آپرکات (Uppercut) که به اصطلاح در بین مردم به آپرگاد معروف شده است یکی از قوی‌ترین ضربات ورزش بوکس محسوب می‌شود.