دسترسی سریع
   بازدید : 415
تاریخ انتشار : 16 دی1399
درخشش تیم‌های شرکت‌کننده دانشکده برق دانشگاه یزد در کلاس سنجشی ارتباطی مسابقات کن ست پژوهشگاه هوافضا با کسب رتبه‌های اول و پنجم
درخشش تیم‌های شرکت‌کننده دانشکده برق دانشگاه یزد در کلاس سنجشی ارتباطی مسابقات کن ست پژوهشگاه هوافضا با کسب رتبه‌های اول و پنجم
با تصمیم نهایی کمیته برگزار کننده مسابقات کنست، نتایج هشتمین دوره ملی و دومین دوره بین‌المللی در دهم دی ماه اعلام گردید و بر این اساس تیم وی کن (We Can) حائز رتبه نخست و تیم پرشین فالکون (Persian Falcon) موفق به کسب رتبه پنجم در این مسابقات گردید.
این دومین تجربه حضور تیم­های دانشگاه یزد در این مسابقات بوده است. لازم به ذکر است سرپرستی این گروه ها را جناب آقایان دکتر صفدرخانی و دکتر مفتخرزاده از اساتید الکترونیک دانشکده برق برعهده داشتند. شرکت این تیم­ها در مسابقات با حمایت پارک علم و فناوری استان یزد همراه بوده است.

کن ست مسابقه‌ دانشجویی است و بین تیم‌های ۳ تا ۵ نفر و یک پروژه شبیه به یک محصول واقعی فضایی، اما در مقیاس کوچک برگزارمی‌شود.کنست ماهواره‌هایی هستند که درابعاد قوطی نوشابه ساخته شده و درحین سقوط از ارتفاع ۳۰۰ تا ۳۵۰ متری از سطح زمین ماموریت های  مشخص شده را انجام دهد. این مسابقات طی دو کلاس برگزار می‌شود که در کلاس سنجشی ارتباطی ماموریت اصلی ساخت مدلی کوچک برای ماهواره‌های سنجش از راه دور است. کنست درحین فرود باید داده‌ها و تصاویر زمین را ثبت و پردازش و به ایستگاه زمینی مخابره و در محدوده ای مشخص فرود آید. 

اعضای تیم وی کن به سرگروهی آقای یاسین زارع به شرح زیر است. 

تیم وی کن  حائز رتبه نخست مسابقات

سرگروه: یاسین زارع

محسن قدیری قهدریجانی

سید محمد طه حسینی بافقی

پوریا امینایی

جواد متوسل المهدی

اعضای تیم پرشین فالکون به سرگروهی آقای پارسا دهقان به شرح زیر است.

تیم پرشین فالکون حائز رتبه پنجم مسابقات

سرگروه: پارسا دهقان

محمد مهران شیرانیان

ایمان خلیل اللهی

رضا فاضلی