دسترسی سریع
   بازدید : 1527
تاریخ انتشار : 26 آذر1399
دکتر علی مصطفایی پور عضو هیأت علمی گروه م
دکتر علی مصطفایی پور عضو هیأت علمی گروه مهندسی صنایع دانشگاه یزد در فهرست یک درصد دانشمندان برتر دنیا در سال 2020
دکتر علی مصطفایی پور متولد سال 1338 می باشد و تاکنون در سالهای 2018 و 2019 میلادی در بین یک درصد برتر دنیا بوده و امسال برای سومین سال پیاپی موفق به این افتخار شدند. وی در رابطه با انرژی‌های تجدید پذیر مقالات زیادی را در نشریات و کنفرانسهای بین المللی ارایه کرده و اخیرا در رابطه با انرژی هیدروژن تحقیق و پژوهش می‌کنند. ایشان همچنین عضو هیات تحریریه بیش از 10 نشریه انگلیسی و تاکنون عضو کمیته علمی 247 کنفرانس عمدتا بین‌المللی بوده اند. در سال 2020 نیز، تاکنون تعداد 35 مقاله از نامبرده در نشریات انگلیسی عمدتا ISI به چاپ رسیده است. نامبرده دارای 3 اختراع نیز می‌باشد.

بر اساس اعلام ISI-ESI برای سال میلادی 2020 دکتر علی مصطفایی پور موفق شدند در لیست یک درصد دانشمندان برتر دنیا قرار گیرند. بر اساس داده های منتشر شده از پایگاه طلایه‌داران علم تامسون رویترز (ISI) در زمره یک درصد برتر دانشمندان و نخبگان علمی جهان قرار گرفتند.
انتخاب یک درصد برتر دانشمندان برتر جهان در ۲۲ حوزه موضوعی علوم مختلف صورت می‌گیرد و داده‌های مورد استفاده در تحلیل و انتخاب پژوهشگران یک درصد برتر از سامانه شاخص‌های اساسی علم ( ESI) و وب علوم (WOS) استخراج شده است، شاخص‌های نسبت تعداد کل استنادات به مقالات استنادکننده، تعداد متوسط خود استنادی به ازای هر مقاله و تخصص‌گرایی در ۱۰ سال اخیر از جمله مواردی است که در شناسایی پژوهشگران تاثیرگذار، مدنظر قرار گرفته است.  
برای انتخاب پراستنادترین پژوهشگران دنیا، مقالات یک درصد پراستناد در دوره زمانی ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۹ مطابق با فهرست پایگاه شاخص‌های اساسی علم (ESI) پردازش شدند. تعداد استنادهای مقالات یک درصد پراستناد یکی از معیارهای اصلی انتخاب پراستنادترین پژوهشگران دنیا بوده است.