دسترسی سریع
اخبار پردیس علوم انسانی و اجتماعی-نشست تخصصی تحولات سطح و الگوی مرگ‌ومیر در ایران در دانشگاه یزد برگزار شد
با همکاری موسسه تحقیقات جمعیت کشور و پردیس علوم انسانی و اجتماعی
نشست تخصصی با عنوان تحولات سطح و الگوی مرگ‌ومیر در ایران در راستای تفاهم منعقد شده فی‌مابین دانشگاه یزد و موسسه تحقیقات جمعیت کشور به مناسبت هفته پژوهش و فناوری به صورت مجازی از سوی پردیس علوم انسانی و اجتماعی این دانشگاه برگزار شد.
[27 آذر1400]   [339 بازدید]
اخبار پردیس علوم انسانی و اجتماعی-بازدید دانش‌آموزان دبیرستان خاتم‌النبیا از دانشگاه یزد
باهدف آشنایی با حوزه‌های مختلف آموزشی دانشگاه یزد انجام شد
جمعی از دانش‌‌آموزان رشته علوم انسانی دبیرستان خاتم‌الانبیا یزد روز گذشته باهدف آشنایی با حوزه‌های مختلف آموزشی از دانشگاه یزد دیدن کردند.
[25 آذر1400]   [587 بازدید]
خبر-دانشگاه یزد و موسسه مطالعات و مدیریت جامع و تخصصی جمعیت کشور تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند
با هدف تقویت ارتباطات علمی و تحقیقاتی
به منظور بسترسازی اثربخش و تقویت ارتباط، همبستگی و تطابق میان نظام آموزش عالی و توسعه فناوری براساس نیاز صنعت و همکاری‌های پژوهشی، آموزشی و مشاوره‌ای، تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان پردیس علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه یزد و موسسه مطالعات و مدیریت جامعه و تخصصی جمعیت کشور منعقد شد.
[3 آذر1400]   [727 بازدید]
خبر-123
با حضور عالی‌ترین مقام اجرایی استان و نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی
ساختمان جدید پردیس علوم انسانی و اجتماعی و بخش صنعتی ساختمان آفتاب دانشگاه یزد صبح امروز با حضور استاندار یزد، نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی، رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و جمعی از دانشگاهیان افتتاح شد.
[26 خرداد1400]   [1604 بازدید]
خبر-احکام طرح همسان‌سازی و افزایش حقوق هیأت علمی دانشگاه یزد بزودی صادر می‌شود
رییس دانشگاه یزد در شورای پردیس علوم انسانی و اجتماعی خبر داد:
رییس دانشگاه یزد در نشست مشترک هیات رییسه دانشگاه یزد با شورای پردیس علوم انسانی و اجتماعی این دانشگاه که با هدف بررسی و حل مشکلات این پردیس در سالن کنفرانس ساختمان روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه یزد برگزار شد، از صدور احکام طرح همسان‌سازی و افزایش حقوق هیأت علمی دانشگاه یزد در روزهای آینده خبر داد.
[25 خرداد1400]   [1247 بازدید]
خبر- دو استاد دانشگاه یزد به عنوان پژوهشگران برگزیده کشور معرفی شدند
در بیست و یکمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده کشور
دو استاد دانشگاه یزد به عنوان پژوهشگران برگزیده کشور در گروه‌ آموزشی علوم انسانی و در زمینه همکاری با جامعه و صنعت معرفی شدند و روز سه‌شنبه 25 آذرماه امسال در مراسمی با حضور معاون اول رییس جمهور از آنان تجلیل شد.
[26 آذر1399]   [2907 بازدید]
خبر-گفت و شنودی صمیمانه با دو صاحب نظر شعر و ادب پارسی
به مناسبت روز بزرگداشت شعر و ادب پارسی انجام شد
زندگی با ترنم روحبخش لالایی های آغاز می شود؛ با ترانه های کودکانه ، مفاهیم عمیق در ذهن کودکان جان می گیرد، سپاس از لطف مادر، پدر، معلم، پزشک و... در زیباترین قالب ، یعنی شعر بیان می شود، معشوقه ها ( زمینی و عرفانی) با شعر ستوده می شوند و در نهایت، زندگی با سوگسرود و مراثی پایان می پذیرد!....نمی دانم زندگی شعر است یا شعر زندگی است ؛ تنها می دانم با شعر ، زندگی یکسر لطف و زیبایی است وآنچنان شعر با زندگی آمیخته است که به پاسداشت حرمت و عظمت آن، روزی به عنوان شعر و ادب در سطح جهان( پنجم مارس) و در ایران، مهد شعر و ادب، ( 27 شهریور) نامگذاری شده است.
[26 شهریور1399]   [2712 بازدید]
خبر-کوتاهی نسبت به علوم انسانی نقطه زوال یک جامعه است
رییس پردیس علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه
در ادامه گفتگوهای انجام شده با رؤسای پردیس‌های آموزشی دانشگاه در هفته‌های گذشته، این هفته پای صحبت‌های دکتر محمدرضا نجاریان رییس پردیس علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه نشستیم. تخصص استاد در زمینه شعر و ادب پارسی و ابیاتی که متناسب با سؤالات مطرح‌شده بیان می‌کند به فضای مصاحبه، حال و هوای متفاوتی می‌بخشد. وی معتقد است کوتاهی نسبت به علوم انسانی نقطه آغاز زوال یک جامعه است چراکه علوم انسانی برای جامعه جهت‌دهنده و فکرساز است و مقصد یک جامعه را مشخص می‌کند.
[28 مرداد1399]   [1992 بازدید]
خبر-انتصابات تازه در دانشگاه
در یک هفته اخیر انجام شد:
رییس دانشگاه یزد در هفته‌ای که گذشت با امضای ابلاغ‌های جداگانه، چند تن از مسئولان جدید این مجموعه را منصوب کرد.
[12 تیر1399]   [2290 بازدید]
خبر-گردشگری انبوه؛ از عوامل آسیب‌زا به محیط زیست است
از سوی پدر گردشگری ایران اعلام شد:
نشست تخصصی گردشگری با محوریت معرفی ذی نفعان گردشگری و لزوم همکاری آن‌ها در صنعت گردشگری، روز چهارشنبه 30 بهمن‌ماه با حضور صاحبنظران برجسته کشوری، بخش خصوصی و مسئولان دولتی در تالار فرهنگ برگزار شد.
[3 اسفند1398]   [1337 بازدید]