دسترسی سریع
خبر-گزارشی از گرامیداشت آیین نوروز در بنگلادش
با سخنرانی عضو هیات علمی گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه یزد؛
مراسم گرامیداشت آیین نوروز در دانشگاه داکا بنگلادش برگزار شد و عضو هیات علمی اعزامی دانشگاه یزد در این مراسم سخنرانی کرد.
[10 فروردین1398]   [2377 بازدید]
خبر-پیکر استاد صادقیان در قطعه مفاخر استان به خاک سپرده شد
گزارش تصویری؛
پیکر مرحوم دکتر صادقیان صبح امروز با حضور مسئولان، دانشگاهیان، اصحاب فرهنگ و هنر و بستگان، از مقابل منزل آن مرحوم تشییع و در قطعه مفاخر خلدبرین یزد به خاک سپرده شد.
[29 اسفند1397]   [2592 بازدید]
خبر-استاد محمدعلی صادقیان به رحمت ایزدی پیوست
انا لله و انا الیه راجعون
دکتر محمدعلی صادقیان استاد پیشکسوت زبان و ادبیات فارسی دانشگاه یزد صبح امروز سه شنبه ۲۸ اسفندماه در سن ۸۶ سالگی دارفانی را وداع گفت.
[28 اسفند1397]   [3360 بازدید]
خبر-گرامیداشت روز ملی و جهانی مددکاری اجتماعی برگزار شد
به مناسبت روز مددکار؛
به همت دفتر یزد انجمن مددکاری اجتماعی ایران و انجمن علمی دانشجویی مددکاری اجتماعی مراسم گرامیداست روز ملی و جهانی مددکاری اجتماعی با شعار ترویج اهمیت روابط انسانی در دانشگاه یزد برگزار شد.
[26 اسفند1397]   [3673 بازدید]
خبر-اولین دانشجوی دکترای رشته تفسیر تطبیقی دانشگاه یزد از پایان‌نامه خود دفاع کرد
" نقد و بررسی مبانی سبک زندگی با تکیه بر آیات قرآن کریم"؛
عبدالکریم عطایی اولین دانشجوی دکترای رشته تفسیر تطبیقی دانشکده الهیات دانشگاه یزد از پایان‌نامه خود با عنوان نقد و بررسی مبانی سبک زندگی با تکیه بر آیات قرآن کریم دفاع کرد.
[26 اسفند1397]   [2908 بازدید]
خبر-سومین نشست هسته اعتیاد و جامعه برگزار شد
با هدف هم اندیشی و تبادل دیدگاه ها بین نهادهای علمی و اجرایی؛
به همت معاونت پژوهشی پردیس علوم انسانی و اجتماعی و ستاد مبارزه با مواد مخدر استان یزد نشست علمی تخصصی "اعتیاد و مداخلات درمانی" روز یکشنبه 19 اسفند ماه در دانشگاه یزد برگزار شد.
[20 اسفند1397]   [3191 بازدید]
خبر-آشنایی بیشتر با مغز در غرفه‌های "هفته آگاهی از مغز"
باهدف ارتقای آگاهی های علمی دانشجویان برگزار شد؛
انجمن‌های علمی روان‌شناسی دانشگاه یزد، انجمن علمی مغز و شناخت دانشگاه یزد و انجمن علمی روان‌شناسی پردیس مهریز و باهدف ارتقای آگاهی از مغز دانشجویان دانشگاه یزد غرفه‌هایی را در محل بوستان معرفت برپا نمودند. اعضای شورای مرکزی این انجمن‌ها در بخش‌هایی از این غرفه مسابقاتی را تحت عنوان مغز برتر صورت دادند که به بهانه رقابت‌های ایجادشده در کار با دستگاه‌های روان‌سنجی، به داوطلبان کارکردهای این دستگاه‌ها آموزش داده شد و نتایج نیز به همراه تحلیل به حاضران ارائه داده شد.
[13 اسفند1397]   [2147 بازدید]
خبر-نشست علمی مشترک دانشکده الهیات و دانشکده علوم اجتماعی برگزار شد
به مناسبت ایام ولادت حضرت زهرا (س) و امام خمینی(ره)؛
به مناسبت ایام ولادت حضرت زهرا (س) و امام خمینی(ره) نشست علمی مشترک دانشکده الهیات و دانشکده علوم اجتماعی روز چهارشنبه 8 اسفندماه با محوریت بررسی سرمایه اجتماعی در اندیشه امام خمینی (ره) برگزار شد.
[12 اسفند1397]   [2242 بازدید]
خبر-نشست علمی تخصصی "پیشگیری از اعتیاد: چرا و چگونه؟"  برگزار شد
به همت معاونت پژوهشی پردیس علوم انسانی و اجتماعی و ستاد مبارزه با مواد مخدر استان یزد؛
به همت معاونت پژوهشی پردیس علوم انسانی و اجتماعی و ستاد مبارزه با مواد مخدر استان یزد نشست علمی تخصصی "پیشگیری از اعتیاد: چرا و چگونه؟" در محل سالن اجتماعات دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه یزد برگزار شد.
[7 اسفند1397]   [3210 بازدید]
خبر-قدردانی قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین الملل از عضو هیات علمی دانشگاه یزد
بانگارش نامه‌ای؛
دکتر حسین سالار آملی قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رییس همکاری‌های علمی و بین‌المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با نگارش نامه‌ای از تلاش‌های دکتر کاظم کهدویی عضو هیات علمی گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه یزد در برگزاری نخستین آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی (سامفا) در کشور بنگلادش قدردانی کرد.
[7 بهمن1397]   [2117 بازدید]