لینک های ضروری
مسیر جاری : صفحه اصلی | ریاست دانشگاه | حوزه ریاست | روابط عمومی | اخبار | آرشیو اخبار
خبر-فرصت رزمایش مؤمنانه را باید مانند یک نسیم الهی غنیمت شمرد
مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه یزد
رمضان امسال به علّت شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا، حال و هوای متفاوتی به خود گرفته است. حجت الاسلام و المسلمین محمدمهدی حرزاده در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه اذعان می دارد که این بیماری فراگیر علاوه بر آسیب ها و سختی های زیاد، فواید و حسن های فراوانی هم داشته است. وی همچنین با اشاره به برگزاری رزمایش مؤمنانه در سراسرکشور پیشنهاد می کند کارمندان و اعضای هیأت علمی به دانشگاه اجازه دهند مبلغی از حقوق شان را به این امر اختصاص داده و با تهیّه بسته های معیشتی، این بسته ها را در روزی مانند نیمة ماه رمضان که میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (علیهم السلام) است، برای نیازمندان ارسال کنند.
[9 ارديبهشت]   [344 بازدید]
خبر-بیش از دو هزار نوبت مراجعه به مرکز مشاوره دانشگاه در سال ۹۸
رییس مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشجویی دانشگاه:
فرارسیدن نهم اردیبهشت ماه روز روانشناس و مشاور فرصت مغتنمی است تا با رییس مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشجویی دانشگاه یزد به گفتگو بنشینیم. دکتر زهرا نادری نوبندگانی که از سال ۹۷ مسؤولیت این مرکز را به عهده دارد در این گفتگو با بیان اهم اقدامات و فعالیت‌های گسترده این مرکز، از آماری بالغ بر دو هزار نوبت مراجعه در یک سال گذشته خبر می‌دهد. تشریح برخی از فعالیت‌های این مرکز در زمان شیوع ویروس کرونا و همچنین برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته برای دوران پساکرونا از دیگر بخش‌های خواندنی این گفتگوست.
[9 ارديبهشت]   [578 بازدید]
خبر-انجام اولین فرصت مطالعاتی اعضای هیات علمی دانشگاه در جامعه و صنعت
با هدف انتقال یافته های پژوهشی به صنعت صورت گرفت؛
به گزارش دریافتی از دفتر کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه، دکتر علی اکبر دامکی عضو هیات علمی دانشکده مهندسی برق دانشگاه یزد، اولین فرصت مطالعاتی اعضای هیات علمی دانشگاه در جامعه و صنعت را در شرکت پاک صنعت موتور، واقع درشهرک صنعتی یزد به انجام رساند.
[7 ارديبهشت]   [1132 بازدید]
خبر-رییس دانشکده زبان و ادبیات منصوب شد
با حکم رییس دانشگاه یزد؛
دکتر قاسم بریدلقمانی، طی ابلاغی دکتر فاطمه قادری را به مدت دوسال به عنوان رییس دانشکده زبان و ادبیات منصوب کرد.
[6 ارديبهشت]   [1192 بازدید]
خبر-برگزاری کارگاه‌های بهداشت و روان آنلاین رایگان ویژه دانشجویان
رییس مرکز مشاوره و بهداشت دانشگاه یزد خبرداد:
رییس مرکز مشاوره و بهداشت دانشگاه یزد از آغاز به کار کارگاه‌های بهداشت و روان به صورت آنلاین و رایگان خبر داد.
[6 ارديبهشت]   [463 بازدید]
خبر-دغدغه اصلی دانشگاه، حفظ سلامت دانشگاهیان است
گفتگو با معاون اداری و مالی دانشگاه یزد:
شاید یکی از پرچالش‌ترین حوزه‌های دانشگاه یزد در ایام شیوع ویروس کرونا، حوزه معاونت اداری و مالی دانشگاه و آن هم به دلیل گستره فعالیت‌های آن در پشتیبانی از سایر واحدهاست. حضور تمام وقت مسؤولان و کارشناسان این حوزه در روزهای مخاطره‌آمیز و پراسترس پایان سال گذشته و حتی بعضا در تعطیلات ابتدای سال جدید گواه روشنی بر تعهد و ایثار آنان برای تسهیل امور و توسعه و تعالی دانشگاه است.روابط عمومی دانشگاه اخیرا با هدف آشنایی بیشتر با فعالیت‌های انجام گرفته در این حوزه و تدابیر اندیشیده شده برای مقابله با چالش‌های ناشی از این بحران گفتگوی مبسوطی را با معاون اداری ومالی دانشگاه انجام داد. دکتر علی مروتی در این گفتگو با ابراز امیدواری نسبت به بازگشت روزهای پرشور و پرنشاط دانشگاه، دغدغه اصلی این معاونت در امور اجرایی دانشگاه را حفظ سلامت دانشگاهیان می‌داند و در عین حال بر این نکته تأکید می‌کند که در امورمالی نیز، راضی به ضرر هیچ کسی نیست.
[3 ارديبهشت]   [1492 بازدید]
خبر-سؤالات و نحوه نمره دهی ارزشیابی استادان در نیمسال جاری تغییر می‌کند
در دویست و سی و یکمین نشست شورای دانشگاه مطرح شد:
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی در نشست اخیر شورای دانشگاه اعلام کرد با توجه به اینکه عمده فعالیت آموزشی اعضای هیأت علمی دانشگاه در نیمسال جاری به صورت مجازی بوده است لذا با هماهنگی دفتر نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه مقرر شده است سؤالات ارزشیابی استادان در سامانه گلستان متناسب با وضعیت موجود تغییرکند.
[3 ارديبهشت]   [1313 بازدید]
خبر- بهارِ خفته در دانشگاه یزد
دل‌نوشته‌‌ای در توصیف حال و هوای این روزها:
بهاران، پیوسته برایم فصلِ رویشِ دوباره، شوقِ زندگی و تمنّای تغییر به سوی کمال و زیبایی و طراوت و شادابی ، مهرورزی و ایثار بوده است.
[2 ارديبهشت]   [1323 بازدید]
خبر-برگزاری بیست و دومین دوره انتخابات انجمن‌های علمی دانشجویی
اردیبهشت ‏ماه جاری؛
بیست و دومین دوره انتخابات انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه یزد 13 تا 19 اردیبهشت ماه جاری از طریق وب سایت امور فرهنگی اجتماعی به آدرسgolestan.yazd.ac.ir برگزار می شود.
[2 ارديبهشت]   [322 بازدید]
خبر-گزارش اجمالی و منتخب رویدادها، افتخارات و اقدامات بین المللی دانشگاه
دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه یزد منتشر کرد:
مدیریت همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه یزد، گزارشی از رویدادها، اقدامات و افتخارات دانشگاه یزد در حوزه بین المللی در سال 98 را اعلام کرد.
[2 ارديبهشت]   [488 بازدید]