لینک های ضروری
مسیر جاری : صفحه اصلی | ریاست دانشگاه | حوزه ریاست | روابط عمومی | اخبار | آرشیو اخبار
خبر-تحقیقات دانشگاهی باید تقاضامحور شود
رییس گروه کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه یزد
به مناسبت فرارسیدن روز صنعت و معدن به گفتگو با رییس گروه کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه نشستیم. دکتر محسن هادی‌زاده توسعه صنعت و دانشگاه در کشورهای توسعه یافته را بیانگر ارتباط نزدیک و مناسب میان این دو نهاد می‌داند و خاطرنشان می‌کند که در ایران، هیچ‎گاه سازوکارهایی که به برقراری ارتباط میان دانشگاه و صنعت منجر شود، وجود نداشته و ارتباط میان آنها بیشتر نظری بوده است. وی با تأکید بر ضرورت درک نیازهای صنعت و معدن از سوی دانشگاه، معتقد است تحقیقات دانشگاهی در این حوزه‌ها باید به سمت تقاضامحوری سوق ‌داده شود.
[9 تير]   [314 بازدید]
خبر-6100 دانشجوی دانشگاه یزد اولین امتحان پایان ترم مجازی را پشت‌سر گذاشتند
در نخستین روز از آزمون‌های غیرحضوری پایان‌ترم
رییس گروه آموزش‌های آزاد و مجازی دانشگاه یزد از برگزاری موفقیت‌آمیز آزمون‌های پایان ترم این دانشگاه در نخستین روز آن خبرداد و گفت: در روز اول، از مجموع300 امتحان، ۱۸۰ امتحان در سامیاد امتحانات و ۱۲۰ امتحان در سامانه ادوبی کانکت برگزارشد.
[8 تير]   [590 بازدید]
خبر-ارتقای سلامت در دانشگاه‌ها نیازمند مدیریت واحد است
معاون دانشجویی دانشگاه یزد
معاون دانشجویی دانشگاه یزد در نشست هم‌اندیشی سلامت در دانشگاه یزد با انتقاد از پراکندگی شوراها و واحدهای تصمیم‌ساز در حوزه بهداشت، ایمنی و محیط زیست در دانشگاه‌ها گفت: ارتقای سلامت در دانشگاه‌ها نیازمند مدیریت واحد است.
[8 تير]   [442 بازدید]
خبر-نظام آموزشی کشور، ماشین تولید کارمند است
در دومین دوره آموزشی اصول مدیریت مطرح شد:
دکتر علیرضا رجبی‌پور میبدی عضو هیأت علمی دانشکده اقتصاد، مدیریت و حسابداری در دومین دوره آموزشی اصول مدیریت که ویژه مدیران دانشگاه یزد در تالار فرهنگ برگزار شد، گفت: متأسفانه نظام آموزشی کشور، ماشین تولید کارمند شده است و این وضعیت باعث شده تا از اهداف و اولویت های اصلی آن دور شود.
[8 تير]   [488 بازدید]
خبر-ضرورت  عملیاتی شدن  مدیریت مقصد گردشگری
در سی و هشتمین نشست کانون تفکر گردشگری دانشگاه یزد مطرح شد:
کانون تفکرگردشگری دانشگاه یزد سی و هشتمین نشست خود با محوریت " بحث و بررسی نهایی درمورد بیانیه مدیریت مقصد گردشگری" را با حضور دکتر زاهد شفیعی مدیرکل دفتر مطالعات و آموزش گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، روز چهارشنبه مورخ 4 تیرماه 1399 به صورت مجازی برگزار کرد.
[7 تير]   [222 بازدید]
خبر-خبرهای خوش معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه برای دانشجویان
در آستانه برگزاری امتحانات غیرحضوری پایان ترم مطرح شد:
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یزد از امکان لغو تأثیر منفی نمره یکی از دروس غیرحضوری دانشجویان در معدل نهایی و همچنین موجه شدن غیبت‌های فراتر از حد مجاز آنان بنا بر تشخیص استادان خبرداد.
[5 تير]   [2710 بازدید]
خبر-نگاه اجتماعی و روانشناختی به چرایی افزایش دوباره ی مبتلایان بیماری کرونا در استان یزد
در چهل و سومین نشست کانون تفکر سلامت اجتماعی دانشگاه
کانون تفکر سلامت اجتماعی دنشگاه یزد چهل و سومین نشست خود با محوریت " تحلیل اجتماعی و روانشناختی از شروع احتمالی موج دوم شیوع ویروس کوید19 دراستان: دلایل و زمینه ها، راهکارها و پیشنهادها" را روز دوشنبه مورخ 2 تیرماه 1399 به صورت مجازی برگزار کرد.
[4 تير]   [299 بازدید]
خبر-آزمایشگاه عایق و فشار قوی دانشگاه استاندارد ISO/IEC 17025 گرفت
رییس دانشکده مهندسی برق خبر داد:
آزمایشگاه عایق و فشار قوی دانشکده مهندسی برق دانشگاه یزد با حمایت شرکت توانیر و برق منطقه‌ای استان یزد موفق به دریافت گواهینامه استاندارد ISO/IEC 17025 شد.
[4 تير]   [601 بازدید]
خبر-هنر و گُهر: زیبندگی های دختران دانشگاهیان دانشگاه یزد
به مناسبت میلاد با سعادت حضرت معصومه سلام الله علیها
در دوران و شرایط کنونی که مهمانی ناخوانده بر روابط اجتماعی مُهرِ قرنطینه زده است؛ بر آن شدیم تا در فضای مجازی به معرفی دختران فعّال و هنرمند دانشگاهی بپردازیم.
[3 تير]   [843 بازدید]
خبر-مشارکت فعالانه دانشگاه یزد در برگزاری کنگره بزرگداشت 4000 شهید استان یزد
اسفندماه امسال در یزد برگزار می‌شود:
نشست مشترک معاونان فرهنگی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان با حضور مسئول کمیته دانشگاهیان، جانشین فرمانده تیپ الغدیر و مسؤول بسیج دانشجویی روز دوشنبه دوم تیر ماه در دانشگاه یزد برگزار شد.
[3 تير]   [473 بازدید]