دسترسی سریع
مسیر جاری : صفحه اصلی | ریاست دانشگاه | حوزه ریاست | روابط عمومی | اخبار | آرشیو اخبار
  • تمام موارد اختیاری می باشند.
  • با انتخاب هریک از گروهها، اخبار مربوط به آن گروه را مشاهده خواهید کرد. برای بازگشت به حالت اولیه کلید "نمایش همگی" را فشار دهید
عنوان
نام گروه
  • یک گروه را انتخاب کنید...
  • خبر
تاریخ مخابره از
تاریخ مخابره تا
عنوان
گروه
تاریخ انتشار
تاریخ مخابره
خبر-از دانشجویان راه یافته به مرحله نهایی المپیاد تجلیل شد
دوشنبه ۱۹ تیرماه؛
آیین تجلیل از ۴۳ دانشجوی راه یافته به مرحله نهایی بیست و هشتمین المپیاد علمی دانشجویی کشور با حضور جمعی از مسئولان و دانشجویان دانشگاه یزد برگزار شد.
[19 تیر1402]   [1024 بازدید]
خبر-حضور ۹۰ درصدی داوطلبان کنکور سراسری در دانشگاه یزد
حدود ۷ درصد داوطلبان غیبت داشتند؛
نوبت دوم آزمون سراسری ۱۴۰۲ روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۱۴ و ۱۵ خردادماه درحالی در دانشگاه یزد برگزار شد که از میان ۷هزارو ۹۸۱ دواطلب در حوزه امتحانی دانشگاه یزد، تعداد ۵۵۵ داوطلب، معادل ۶/۹ درصد غایب بودند.
[19 تیر1402]   [525 بازدید]
خبر-رقابت داوطلبان کنکور سراسری در دانشگاه یزد
ماراتن علمی 15هزار نفری در یزد:
آزمون کنکور سراسری 1402 نوبت دوم، روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه 14 و 15 تیرماه، همزمان با سراسر کشور در دانشگاه یزد نیز برگزار شد.
[17 تیر1402]   [589 بازدید]
خبر-صعود رتبه رشته ریاضی دانشگاه یزد در رتبه‌بندی موضوعی ISC 2022
بر اساس آخرین رتبه‌بندی؛
مؤسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری (ISC) پس از یک دهه رتبه‌بندی ملی دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور و نیز چندین دوره رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان و جهان اسلام، از سال 1399 اقدام به رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان بر اساس حوزه‌های موضوعی کرده است که در این رتبه‌بندی‌ دانشگاه یزد موفق شده است در رشته ریاضیات زیرمجموعه حوزه علوم طبیعی رتبه ۶۰۰-۵۰۱ را کسب کند و نسبت به سال گذشته (رتبه ۷۰۰-۶۰۱) یک پله ارتقاء رتبه داشته باشد.
[16 تیر1402]   [1445 بازدید]
خبر-اعزام جمعی از دانشگاهیان دانشگاه یزد به اردوی راهیان نور غرب کشور
گزارش تصویری؛
در راستای آشنایی دانشگاهیان دانشگاه یزد با مناطق عملیاتی غرب کشور و به منظور غنی‌سازی و تعمیق فرهنگ مقاومت و پایداری، اردوی راهیان نور غرب کشور برگزار شد.
[16 تیر1402]   [849 بازدید]
خبر-هشتمین نشست کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره در دانشگاه یزد برگزار شد
بررسی نظریه بیوت؛
هشتمین کرسی علمی ترویجی دانشگاه یزد، به بحث و بررسی درباره نظریه بیوت چارچوبی برای دستیابی به اهداف برگرفته از آیه 27 سوره نور اختصاص یافت.
[16 تیر1402]   [1458 بازدید]
خبر-اجلاس کارگروه‌های فرهنگی و اجتماعی با شعار«دانشگاه، باورمندی و امیدآفرینی»
به مدت دو روز برگزار شد؛
اجلاس کارگروه‌های فرهنگی و اجتماعی، دبیران شورای هماهنگی و معاونان فرهنگی و اجتماعی مناطق ده‌گانه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی با شعار« دانشگاه، باورمندی و امیدآفرینی» با حضور دکتر عبدالحسین کلانتری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دبیران مناطق ده‌گانه فرهنگی و دبیران کارگروه‌های چهارده‌گانه فرهنگی، به مدت دو روز به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار شد.
[16 تیر1402]   [634 بازدید]
خبر-ارتقای عضو هیأت علمی پردیس علوم به مرتبه دانشیاری
گزارش هشتمین جلسه دوره نهم هیات ممیزه دانشگاه یزد؛
در هشتمین جلسه از دوره نهم هیأت ممیزه دانشگاه یزد که روز چهارشنبه ۱۴ تیرماه ۱۴۰۲ برگزار شد، چند مورد درخواست ارتقای مرتبه اعضای هیات علمی بررسی و با ارتقای دکتر فاطمه استواری، عضو هیأت علمی پردیس علوم (دانشکده فیزیک) به مرتبه دانشیاری موافقت شد.
[14 تیر1402]   [1254 بازدید]
خبر-انتخاب دکتر رضا دهقان به عنوان استاد سرآمد آموزشی کشور
از میان ۳۰۰ عضو هیات علمی معرفی شده؛
دکتر رضا دهقان عضو هیات علمی دانشکده مهندسی معدن و متالورژی دانشگاه یزد از میان ۳۰۰ عضو هیات علمی معرفی شده از سوی دانشگاه‌ها به عنوان یکی از استادان سرآمد آموزشی کشور معرفی و مورد تقدیر قرار گرفت.
[13 تیر1402]   [1566 بازدید]
خبر-بررسی زمینه‌های همکاری‌ بین دانشگاه یزد و دادگستری کل استان یزد
در هفته قوه قضاییه؛
به مناسبت هفته قوه قضاییه در نشستی با حضور رییس دانشگاه یزد و رییس کل دادگستری استان زمینه‌های همکاری‌ علمی و فرهنگی طرفین و استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دو مجموعه، بررسی شد.
[12 تیر1402]   [636 بازدید]