دسترسی سریع
مسیر جاری : صفحه اصلی | ریاست دانشگاه | حوزه ریاست | روابط عمومی | اخبار | آرشیو اخبار
خبر-دغدغه دانشگاه تجاری سازی دستاوردهای استادان و دانشجویان است
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه یزد در دومین پنل تخصصی هفته پژوهش و فناوری گفت:
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه یزد در دومین پنل تخصصی هفته پژوهش و فناوری با محوریت نقش دفاتر انتقال فناوری و نوآوری در تجاری سازی دستاوردهای دانشگاهی که روز گذشته در سالن اندیشه این دانشگاه یزد برگزار شد، گفت: دغدغه دانشگاه تجاری سازی دستاوردهای استادان و دانشجویان است.
[18 آذر1400]   [417 بازدید]
خبر-دانشگاه‌ها باید فضای نقد، گفتگو و آزاد اندیشی را برای دانشجویان فراهم کنند
نشست مطالبه‌گری دانشجویان استان با حضور استاندار یزد در دانشگاه یزد برگزار شد
نشست مطالبه‌ گری دانشجویان شامگاه سه شنبه ۱۶ آذرماه به همت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد، با حضور استاندار، رییس دانشگاه یزد، جمعی از مسوولان و دانشجویان استان در محل تالار دکتر جلیل شاهی دانشگاه یزد برگزار شد.
[17 آذر1400]   [728 بازدید]
خبر-نشست روش‌های مشارکت نهادهای علمی در توسعه و بهبود وضعیت استان در دانشگاه یزد برگزار شد
در راستای برنامه‌های هفته پژوهش و فناوری
در راستای برنامه‌های هفته پژوهش و فناوری، نشست روش‌های مشارکت نهادهای علمی در توسعه و بهبود وضعیت استان با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی، دانشگاه‌ها و بخش خصوصی عصر روز گذشته به میزبانی معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه یزد در تالار اندیشه این دانشگاه برگزار شد.
[17 آذر1400]   [521 بازدید]
خبر-پژوهش و فناوری باید در زمره مطالبات اصلی دانشجویان قرار گیرد
سرپرست دانشگاه یزد در نشست با نهاد‌های دانشجویی در روز دانشجو تاکید کرد:
سرپرست دانشگاه یزد در نشست هیات رییسه این دانشگاه با نهادها و تشکل‌های دانشجویی که صبح روز گذشته به مناسبت روز دانشجو و با هدف مطالبه‌گری آنان در حوزه‌های مختلف آموزشی، فرهنگی، پژوهشی و صنفی در تالار اندیشه دانشگاه یزد برگزار شد، بر قرارگیری امر پژوهش و فناوری به عنوان یکی از مطالبات دانشجویان تاکید کرد.
[17 آذر1400]   [369 بازدید]
خبر-غنی‌سازی اوقات فراغت دانشجویان در دوران پسا کرونا در دستور کار مسوولان ارشد دانشگاه
بازدید معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یزد از سراهای دانشجویی
در ادامه‌ برنامه‌های روز دانشجو دکتر محسن رفیعیان معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یزد به همراه دکترمحمدرضا صادقیان‌شاهی معاون دانشجویی این دانشگاه باهدف بررسی زمینه‌های تعامل بیشتر این دو معاونت در غنی سازی اوقات فراغات دانشجویان در دوران پساکرونا از سراها و امکانات دانشجویی دانشگاه یزد دیدن کردند.
[17 آذر1400]   [697 بازدید]
خبر-نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار افتتاح شد
با حضور جانشین استاندار در ستاد هفته پژوهش و فناوری
در مراسمی با حضور جانشین استاندار در ستاد هفته پژوهش و فناوری و جمعی از مسئولان استانی، نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان یزد ۱۶ آذر ۱۴۰۰ در محل شهرک نمایشگاه های بین المللی استان یزد افتتاح شد.
[17 آذر1400]   [809 بازدید]
خبر-روز دانشجو، روز بزرگداشت احساس مسئولیت و عمل به تکلیف جوانان انقلابی ایران است
پیام سرپرست دانشگاه یزد
سرپرست دانشگاه یزد امروز سه شنبه 16 آذرماه مصادف با روز دانشجو، با صدور پیامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو، این روز را روز بزرگداشت احساس مسئولیت و عمل به تکلیف جوانان انقلابی ایران توصیف کرد.
[16 آذر1400]   [468 بازدید]
خبر-همایش روز جهانی خاک در دانشگاه یزد برگزار شد
همراه با بزرگداشت زنده‌یاد پروفسور عطا الله قبادیان
همایش روز جهانی خاک با شعار توقف شورشدن خاک و تقویت باردهی آن همراه با بزرگداشت زنده‌یاد پروفسور عطا ‌الله قبادیان صبح روز گذشته از سوی دانشکده منابع طبیعی و کویرشناسی دانشگاه یزد و به همت انجمن علوم و مهندسی خاک در تالار شهید منتظرقائم این دانشگاه برگزار شد.
[16 آذر1400]   [570 بازدید]
خبر-اولین همایش ملی بادگیر در دانشگاه یزد برگزار شد
باهدف شناخت و درک مفاهیم بادگیری
اولین همایش ملی بادگیر با هدف شناخت و درک مفاهیم بادگیری در ارکان و عناصر مختلف بناها و شهر، ارائه نمونه های معاصر در تداوم با راهکار های سنتی و انتقال مستندات تاریخی فن آوری بادگیر به سراسر دنیا برگزار شد.
[16 آذر1400]   [518 بازدید]
خبر-آلودگی خاک در دشت یزد اردکان به مرز هشدار رسیده است
دانشیار گروه محیط زیست دانشگاه یزد:
دانشیار گروه محیط زیست دانشگاه یزد با اشاره به آلودگی‌های زیست محیطی در دشت یزد اردکان، خاطرنشان کرد: متأسفانه فعالیت‌های زیان‌بخش صنایع فلزی و غیرفلزی در این منطقه وضعیت خاک را با بحران جدی مواجه کرده است.
[15 آذر1400]   [421 بازدید]