دسترسی سریع
مسیر جاری : صفحه اصلی | پردیس فنی و مهندسی | دانشکده‌ها و گروه‌ها | دانشکده مهندسی معدن و متالورژی | اطلاع‌رسانی | اخبار دانشکده
خبر-دانشجوی مهندسی معدن دانشگاه یزد درگذشت
بر اثر ابتلا به بیماری سرطان
باخبر شدیم امیر عباس میرجلیلی دانشجوی ورودی ۹۶ کارشناسی مهندسی معدن دانشگاه یزد در لحظات آغازین سال جدید پس از تحمل یک دوره بیماری سرطان جان به جان آفرین تسلیم کرد و به دیدار معبودش شتافت.
[3 فروردین1401]   [645 بازدید]
اخبار دانشکده مهندسی معدن و متالورژی-سومین کنفرانس ملی فناوری‌های معدنکاری ایران در دانشگاه یزد برگزار شد
با هدف معرفی فناوری‌های نوین توسعه یافته یا در حال توسعه
سومین کنفرانس ملی فناوری‌های معدنکاری ایران در راستای ارتباط بیشتر صنعت و دانشگاه و با هدف معرفی فناوری‌های نوین توسعه یافته یا در حال توسعه در بخش معادن صنایع معدنی و حوزه‌های بین رشته‌ای و بومی سازی فناوری‌های معدنکاری در معادن از سوی دانشگاه یزد و با همکاری شرکت سنگ آهن مرکزی ایران، روزهای 18 و 19 اسفندماه سالجاری در تالار اندیشه این دانشگاه به صورت نیمه حضوری برگزار شد.
[21 اسفند1400]   [434 بازدید]
اخبار دانشکده مهندسی معدن و متالورژی-نشست بررسی مسایل معادن مس تفت در دانشگاه یزد برگزارشد
از سوی پژوهشکده فناوری‌های معدنکاری دانشگاه یزد
از سوی پژوهشکده فناوری‌های معدنکاری دانشگاه یزد، نشست معرفی و بررسی مسایل معادن مس تفت با حضور مسئولان این طرح و اعضای هیأت علمی دانشکده مهندسی معدن و متالوژی این دانشگاه صبح روز دوشنبه بیستم دی‌ماه سال‌جاری در سالن مرحوم دکتر دهقانی این دانشکده برگزار شد.
[21 دی1400]   [1676 بازدید]
خبر-پیکر مرحوم مهندس کاظم رضاییان تشییع و به خاک سپرده شد
گزارش تصویری
پیکر مرحوم مهندس کاظم رضاییان؛ عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی معدن و متالوژی دانشگاه یزد، صبح روز پنجشنبه 20 آبان ماه جاری با حضور بازماندگان و جمعی از دانشگاهیان و آشنایان آن مرحوم در خلدبرین یزد تشییع و در قطعه خانوادگی به خاک سپرده شد.
[22 آبان1400]   [1603 بازدید]
خبر-دانش‌آموخته دانشگاه یزد دانشجوی برتر مقطع دکترا در حوزه مهندسی اکتشاف معدن شناخته شد
در سیزدهمین همایش ملی و اولین همایش بین‌المللی انجمن زمین‌شناسی اقتصادی ایران
در سیزدهمین همایش ملی و اولین همایش بین‌المللی انجمن زمین‌شناسی اقتصادی ایران که به صورت مجازی برگزار شد، دانش‌آموخته دانشکده مهندسی معدن و متالوژی دانشگاه یزد به عنوان دانشجوی برتر مقطع دکترا در حوزه مهندسی اکتشاف معدن شناخته شد.
[24 شهریور1400]   [1370 بازدید]
اخبار دانشکده مهندسی معدن و متالورژی-جلسه معرفی مرکز توسعه فناوری‌های نوین معدنکاری
اولین جلسه از سلسله جلسات ارائه شرکت‌های فناور معدنی مربوط به سومین کنفرانس فناوری‌های معدنکاری چهارشنبه ۱۶ تیرماه ۱۴۰۰ در سالن دکتر دهقانی دانشکده مهندسی معدن و متالورژی دانشگاه یزد برگزار شد.
[20 تیر1400]   [502 بازدید]
خبر-محقق دانشگاه یزد موفق به ساخت ملات آلومینایی  و استفاده از اتصال نانو در انواع جرمهای ریختنی شد
با هدف بومی‌سازی محصولات وارداتی
طرح فرصت مطالعاتی عضو هیات علمی دانشکده مهندسی معدن و متالوژی دانشگاه یزد باهدف بومی‌سازی محصولات وارداتی منجر به ساخت ملات آلومینایی آماده مصرف برای دریچه‌های کشویی پاتیل فولاد و استفاده از اتصال نانو در انواع جرمهای ریختنی شد.
[24 اسفند1399]   [1212 بازدید]
خبر-پایان‌نامه دانش‌آموخته دانشگاه یزد در زمره یکصد طرح برگزیده صنعتی کشور
با اعلام صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
با اعلام نتیجه داوری از سوی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از 645 طرح ارسالی دانشجویان سراسر کشور، پایان‌نامه صنعتی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد مهندسی اکتشافات نفت دانشگاه یزد در بین یکصد طرح برگزیده قرار گرفت.
[13 اسفند1399]   [3083 بازدید]
خبر-دستیابی دانشجوی دکترای دانشگاه یزد به مقام سوم در جشنواره جوان خوارزمی
تجلیل از برگزیدگان جشنواره خوارزمی با حضور وزیر علوم
آرش طهری، دانشجوی دکترای مهندسی معدن دانشگاه یزد موفق به کسب مقام سوم نوآوری در بخش دانش‌پژوهان و فناوران جشنواره جوان خوارزمی در سال 1399 شد.
[26 بهمن1399]   [1660 بازدید]
خبر-تجلیل از دو عضو هیات علمی پیشکسوت دانشگاه یزد  در آیین تجلیل از برگزیدگان صنعت و معدن استان یزد
با حضور مقامات کشوری و استانی
درآیین تجلیل از برگزیدگان صنعت و معدن استان که با حضور مقامات کشوری، مسئولان ارشد استان و بزرگان صنعت و معدن برگزار شد از دکتر غضنفر امیرجلیلی، دانشیار بازنشسته دانشکده فیزیک و دکتر خداکرم غریبی استادیار بازنشسته دانشکده مهندسی معدن و متالورژی دانشگاه یزد به ترتیب به عنوان پیشکسوت عرصه ارتباط صنعت و دانشگاه و پیشکسوت عرصه معدن در سال 1399 تجلیل شد.
[20 بهمن1399]   [1375 بازدید]