دسترسی سریع
مسیر جاری : صفحه اصلی | پردیس علوم انسانی و اجتماعی | دانشکده‌ها و گروه‌ها | دانشکده علوم اجتماعی | بخش‌ها | جامعه‌شناسی
معرفی بخش جامعه‌شناسی

معرفی گروه جامعه‌شناسی

گروه جامعه‌شناسی در سال ۱۳۸۵ با راه‌اندازی کارشناسی ارشد جامعه شناسی تاسیس شد وسپس با گرفتن مجوز دوره کارشناسی خدمات اجتماعی در سال ۱۳۸۷ این دوره را راه اندازی نمود که این رشته بعدا به رشته مدد کاری اجتماعی تغییر نام داد که کارشناسی ارشد این رشته نیز از سال ۱۳۹۳ راه‌اندازی شده است همچنین دوره دکترای جامعه‌شناسی گرایش اقتصاد و تئسعه در سال ۱۳۹۵ در این گروه دایر شده است.

زندگی اجتماعی انسان همواره از موضوعات مورد علاقه متفکرین مختلف بوده است. با ورود به عصر مدرن، اجتماعات انسانی دگرگون شد و تحولات جوامعی سرعت بیشتری گرفت. در این دوره جامعه و مسائل مربوط به آن، به یکی از مهم‌ترین چالش‌ها و موضوعات مطالعه تبدیل شد. ورود صنعت، گسترش شهرنشینی، تغییر سبک زندگی و تحولات فرهنگی و ارزشی زمینه‌ساز مسائل و پدیده‌های نوینی در جوامع شد. علم جامعه‌شناسی از دریچه این تحولات و مسائل و در جهت ساختن جامعه‌ای بهتر برای انسان متولد شد. در جهان کنونی، نقش و اهمیت علم جامعه‌شناسی در شناخت جوامع، نهادها و ساختارها بر کسی پوشیده نیست. این رشته با بررسی علمی فرایندها و پدیده‌های اجتماعی به دنبال شناخت وضعیت و روند تحول جوامع انسانی است. گروه جامعه‌شناسی با هدف تربیت کارشناسان آشنا با جامعه و مسایل آن، در سال ۱۳۸۵ تاسیس شد و به تدریج توسعه یافت.

دراین بخش دوره کارشناسی وکارشناسی ارشد مددکاری اجتماعی وهمچنین کارشناسی ارشد ودکتری جامعه شناسی دایر است و در نظر است که گرایش‌های دیگر رشته جامعه‌شناسی را در مقطع دکتری راه‌اندازی نماید. همچنین برنامه‌هایی برای جذب دانشجویان خارجی در مقطع ارشد و دکتری در حال تدوین است.