دسترسی سریع
مسیر جاری : صفحه اصلی | پردیس علوم انسانی و اجتماعی | دانشکده‌ها و گروه‌ها | دانشکده علوم اجتماعی | اطلاع‌رسانی | اخبار دانشکده
اخبار معاونت فرهنگی و اجتماعی-مواد مخدر - دکتر ترکاشوند
در نشست هم اندیشی با معلمان، مشاوران و مدیران مدارس استان یزد مطرح شد
عضو هیات علمی دانشگاه یزد در نشست هم‌اندیشی بررسی آسیب‌های اجتماعی مرتبط با دانش‌آموزان با تاکید بر سوء مصرف مواد مخدر، صبح امروز با حضور جمعی از معلمان، مشاوران، مدیران مدارس استان یزد در سالن جلسات پردیس علوم انسانی و اجتماعی این دانشگاه برگزار شد، از تغییرات اجتماعی وسیع و سریع در میان نوجوانان و جوانان سخن گفت.
[21 اردیبهشت1401]   [291 بازدید]
خبر-پیش نشست مواد مخدر
با حضور جمعی از دانش‌آموزان مدارس استان
نشست هم‌اندیشی مسایل نوجوانان با تاکید بر سوء مصرف مواد مخدر و روان‌گردها از سلسله پیش نشست‌های همایش پیشگیری از اختلال مصرف موادمخدر و روان‌گردان ها با حضور جمعی از دانش‌آموزان مدارس استان با محوریت‌های وضعیت، عوامل زمینه‌ساز و پیشنهادات و راهکارهای اصلاحی، صبح روز گذشته در تالار اندیشه دانشگاه یزد برگزار شد.
[19 اردیبهشت1401]   [368 بازدید]
اخبار دانشکده علوم اجتماعی-کار پژوهشی مشترک دانشیار و دانشجوی دانشگاه یزد در زمینه مدیریت مصرف آب به عنوان مقاله برتر معرفی شد
در همایش ملی مدیریت کیفیت و مصرف آب
کار پژوهشی مشترک دانشیار دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه یزد و یکی از دانشجویان مقطع دکترای این دانشکده که در قالب یک مقاله به اولین همایش ملی مدیریت کیفیت آب و سومین همایش ملی مدیریت مصرف آب با رویکرد کاهش هدررفت و بازیافت ارایه شده بود، به عنوان مقاله برتر شناخته شد.
[5 دی1400]   [1385 بازدید]
خبر-اولین دانشجوی دکترای رشته جامعه شناسی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه یزد از رساله خود دفاع کرد
با کسب درجه عالی از سوی هیات داوران
حمیده شیری محمدآباد اولین دانشجوی دکترای رشته جامعه شناسی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه یزد در گرایش بررسی مسائل اجتماعی ایران، از رساله دکتری خود با عنوان «تبیین جامعه شناختی خودمراقبتی زنان در شهر یزد» دفاع کرد و موفق به کسب درجه عالی شد.
[23 شهریور1400]   [1364 بازدید]
خبر-با ایجاد دانشکده حقوق، علوم سیاسی و تاریخ در دانشگاه یزد موافقت شد
معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد:
معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور طی نامه‌ای از موافقت شورای گسترش و برنامه‌ریزی آموزش عالی با ایجاد دانشکده حقوق، علوم سیاسی و تاریخ در دانشگاه یزد خبر داد.
[15 فروردین1400]   [1207 بازدید]
خبر-وبینار مختصات کارآفرینی در جامعه ایرانی به روایت کارآفرینان در دانشگاه یزد برگزار شد
به مناسبت هفته پژوهش و فناوری برگزار شد:
وبینار علمی کارآفرینی ایرانی؛ کارآفرینی به روایت کارآفرین به همت مرکز مطالعات رفاه اجتماعی و همکاری انجمن پژوهش و رفاه اجتماعی دانشگاه یزد و با حضور چند تن از اعضای هیأت علمی از دانشگاه‌های تهران و یزد، معاون سرمایه گذاری، اشتغال و توسعه استان خراسان رضوی، رییس فنی و حرفه‌ای شهرستان کاشمر و بنیانگذار شرکت زنجیره تولید صالح عصر دیروز سه‌شنبه دوم دی‌ماه برگزار شد.
[3 دی1399]   [2043 بازدید]
خبر-ارتقای مرتبه علمی عضو هیأت علمی پردیس علوم انسانی و اجتماعی به مرتبه دانشیاری
گزارش دومین جلسه دوره هشتم هیات ممیزه دانشگاه یزد
در دومین جلسه از دوره هشتم هیأت ممیزه دانشگاه یزد که روز چهارشنبه سوم دی ماه ۱۳۹۹ برگزار شد، مجموعه مقررات و رویه‌های داخلی هیأت ممیزه دانشگاه یزد بازنگری و تغییراتی در آن اعمال شد.
[3 دی1399]   [1695 بازدید]
خبر-مشارکت فعالانه دانشگاه یزد در طرح شهید سلیمانی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا
انتصاب عضو هیأت علمی دانشگاه یزد به عنوان مسئول کمیته پژوهشی طرح در استان یزد
دکتر احمد حایریان رییس اندیشگاه سلامت استان یزد با صدور ابلاغی دکتر احمد کلاته ساداتی عضو هیأت علمی و رییس مرکز پژوهشی مطالعات رفاه اجتماعی دانشگاه یزد را به عنوان مسئول کمیته پژوهش استانی طرح محله‌محور سردار شهید قاسم سلیمانی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در کشور منصوب کرد.
[2 دی1399]   [1103 بازدید]
خبر- دو استاد دانشگاه یزد به عنوان پژوهشگران برگزیده کشور معرفی شدند
در بیست و یکمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده کشور
دو استاد دانشگاه یزد به عنوان پژوهشگران برگزیده کشور در گروه‌ آموزشی علوم انسانی و در زمینه همکاری با جامعه و صنعت معرفی شدند و روز سه‌شنبه 25 آذرماه امسال در مراسمی با حضور معاون اول رییس جمهور از آنان تجلیل شد.
[26 آذر1399]   [2548 بازدید]
خبر-انتخاب تحقیقات دو عضو هیأت علمی و یک مؤسسه مستقر در دانشگاه یزد به عنوان پژوهش‌های برتر استان
نوزدهمین جشنواره پژوهش‌های برتر فرهنگی و هنری و اجتماعی:
پژوهش‌های انجام شده از سوی دکتر ابوالفضل مرشدی و دکتر محمدترکاشوند، دو عضو هیأت علمی دانشکده علوم اجتماعی و مؤسسه سمن یاران مستقر در پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد به عنوان پژوهش‌های برتر نوزدهمین جشنواره پژوهش‌های برتر فرهنگی و هنری و اجتماعی استان شناخته شدند.
[23 آذر1399]   [1130 بازدید]