دسترسی سریع
آیا مدرک من صادر شده است؟ (پرونده من در چه مرحله ای هست؟)

شما با مراجعه به گزارش 84 سیستم گلستان می توانید از گردش پرونده خود مطلع شده و از صدور مدرک اطلاع یابید.در صورتیکه در گزارش84 در قسمت توضیحات مرحله 8از 9 ، نوشته شده باشد «امکان درخواست ارسال پستی مدارک از طریق پیشخوان» شما می توانید از طریق پیشخوان خدمت سیستم گلستان اقدام به دریافت مدرک نموده و یا حضورا به اداره بایگانی آموز کل مراجعه نمایید.


برای گرفتن مدرک اصلی چه باید کرد؟

مدرک اصلی همان دانشنامه می باشد که مدارک مورد نیاز آن در سایت اصلی دانشگاه یزد به نشانی اینترنتی https://www.yazd.ac.ir/ قسمت آموزش/ دانش آموختگان / صدور دانشنامه و ریزنمرات رسمی، نوشته شده است، که لازم است مدارک را به آدرس درج شده در همان قسمت ارسال تا مدرک اصلی پس از تقریباً دو هفته صادر شود.


هزینه آموزش رایگان چقدر می باشد؟

هزینه آموزش رایگان طبق تعرفه های وزارت علوم تعیین می گردد و برای هر دانشجو بسته به ورودی، رشته، طول تحصیل و ... متغیر می باشد و جهت اطلاع از قیمت دقیق، می بایست در سامانه سجاد (سازمان جامع امور دانشجویی) به آدرس: http://portal.saorg.ir/ ثبت نام و درخواست لغو تعهد نموده تا سامانه قیمت دقیق را از طریق پیامک به شما ابلاغ نماید.


چگونه می توانم ریزنمراتم را بگیرم؟

داشجویان جهت اخذ ریزنمرات تایید شده می بایست شرایط اخذ دانشنامه را (که در صفحه دانش آموختگان ذکر شده) داشته باشد. ضمن اینکه هر دانشجو می تواند از طریق گزارش 572 سیستم گلستان ریزنمرات خود را پرینت بگیرد.


چگونه مدرک خود را تحویل بگیرم؟

شما می توانید با ورود به قسمت پیشخوان خدمت سیستم گلستان و پس از مطالعه راهنما یا مشاهده راهنمای تصویری درخواست پست مدرک را ثبت نمایید و یا اینکه به اداره بایگانی آموزش کل مراجعه نمایید.


چگونه وارد سیستم گلستان شوم؟

چنانچه فارغ التحصیل بوده و مدت زمان زیادی از سیستم گلستان استفاده نکرده اید و یا نام کاربری خود را فراموش کرده اید، با یکی از شماره های 03531232550 داخلی 1 (مشاور اداره دانش آموختگان) تماس گرفته تا برای شما نام کاربری اختصاص یابد.


مدرکم را گم کرده ام چگونه می توانم دوباره مدرک بگیرم؟

چنانچه در دانشگاه دیگری ادامه تحصیل داده باشید می بایست نامه ای مبنی بر عدم وجود مدرک شما در آن دانشگاه را اخذ نموده و سپس با مراجعه به سایت اصلی دانشگاه یزد، قسمت آموزش/دانش آموختگان/مدارک مورد نیاز گواهی موقت المثنی و یا دانشنامه المثنی را به دانشگاه یزد ارسال نمایند تا مدرک المثنی جهت آنان صادر گردد.


آیا آقایان هم می توانند مدرکی مبنی بر فارغ التحصیلی بگیرند؟

آقایانی که به هر نحوی مشمول نمی باشند (اعم از داشتن کارت پایان خدمت/کارت معافیت دائم/برگ ترخیص موقت/برگ اعزام و...) می توانند با ارائه اصل و کپی کارت خود گواهینامه موقت پایات تحصیلات خود را از بایگانی دریافت نموده و یا اینکه از پیشخوان خدمت سیستم گلستان درخواست پست نمایند. ولی دانشجویانی که مشمول می باشند، فقط می توانند گواهی ابطال معافیت خود دریافت نمایند. (لازم به ذکر است این گواهی در داخل ایران برای همه ارگان ها و ادارات و... به عنوان مدرک فارغ التحصیلی قابل قبول می باشد.)


چرا در قسمت پیشخوان خدمت نمیتوانم هزینه پست را پرداخت نمایم؟

چون از INTERNET EXPLORER 10 یا بالاتر استفاده نمی کنید.


تسویه حسابم در چه مرحله ای قرار دارد؟

با مراجعه به گزارش 522 و 525 از وضعیت تسویه حساب خود مطلع شوید.


چرا بااینکه تسویه حساب کرده ام ولی هنوز مدرکم صادر نشده است؟

شما می بایست پس از اتمام تسویه حساب با شماره 03531233668 اداره بایگانی تماس گرفته و بایگان محترم را از پایان تسویه خود مطلع سازید. (لازم به ذکر است اداره بایگانی روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12 به بعد پاسخگوی تلفن خواهد بود.)


چرا با اینکه فارع التحصیل شده ام ولی هنوز مدرکم صادر نشده است؟

با مراجعه به گزارش84 سیستم گلستان اولا از گردش پرونده خود مطلع شوید، ثانیا با مطالعه توضیحات در روبه روی هر مرحله در همان گزارش می توانید مشکلات احتمالی پرونده خود را مشاهده کنید.


برای دریافت مدارک دانشجوی انصرافی یا اخراجی چه باید کرد؟

در صورتی که شما تسویه حساب کلی را با دانشگاه انجام داده باشید و تعهد آموزش رایگان را نیز سپری کرده باشید، می توانید از طریق پیشخوان خدمت سیستم گلستان درخواست پست مدارک پذیرشی خود را تکمیل نمایید.


من رتبه چندم هستم؟

برای اطلاع از رتبه و صدور گواهی می بایست درخواست کتبی خود را به اداره دانش آموختگان ارائه نمایید تا پس از مراحل اداری ظرف مدت سه روز، گواهی شما صادر گردد.


هزینه انصراف یا اخراج چند است؟

انصراف یا اخراج هزینه ای ندارد. اما چنانچه دانشجو در مقطع روزانه مشغول به تحصیل بوده می بایست علاوه بر تسویه حساب کلی با دانشگاه که شامل کلیه دانشجویان می باشد، به میزان سالهایی که از آموزش رایگان استفاده نموده، سابقه کار به انضمام بیمه ارائه دهد تا بتواند مدارکی را که به هنگام پذیرش، به دانشگاه ارائه داده مجدداً تحویل نماید. لازم به ذکر است این سابقه کار و بیمه می بایست از تاریخ انصراف یا اخراج به بعد باشد. در صورتی که دانشجو دارای سابقه کار نباشد می تواند درخواست خود را کتبا به اداره دانش آموختگان ارائه نماید تا هزینه آموزش رایگان را جهت نامبرده محاسبه نمایند.