لینک های ضروری
رویدادهای سال 1398
مراسم گرامیداشت روز جهانی کوهستان
معرفی دستاوردهای علمی و فناوری استان
معرفی وضعیت محیط زیست ایران از گذشته تا حال
انجمن جامعه شناسی ایران شاخه یزد در نظر دارد با همکاری انجمن‌های جمعیت شناسی و مددکاری اجتماعی شاخه یزد و سایر انجمن‌های علمی دانشجویی علوم اجتماعی، به مناسبت ۱۲ آذرماه روز علوم اجتماعی نشست هم اندیشی با موضوع کاربردی شدن علوم اجتماعی؛ فرصت‌ها و چالش‌ها برگزار کند.
افتتاحیه همایش ملی نکوداشت زنده یاد استاد ابوالفضل زرویی نصرآباد، روز پنج شنبه 7 آذرماه جاری ساعت 8 تا 12 در تالار دکتر جلیل شاهی دانشگاه یزد برگزار خواهد شد.
به همت دفتر نهاد مقام معظم رهبری همایش راهکارهای رفع موانع فرهنگی و اجرایی پایان نامه های کاربردی، با حضور صاحب نظران و مسئولان استانی، روز چهارشنبه 6 آذرماه جاری ساعت ۹ تا ۱۷ در دانشگاه یزد برگزار می شود.
کمیته فرهنگی مدیریت سبز دانشگاه یزد از عموم دانشگاهیان دعوت کرده است طبق معمول هرماه در اولین سه شنبه‌ی ماه جاری (پنجم آذرماه) به پویش سه شنبه های سبز بپیوندند و حتی المقدور از خودروی شخصی استفاده نکنند. سرویس های دانشجویی در این روز از ساعت ۷:۳۰ تا ۸:۳۰ صبح تعطیل است.
به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یزد اقدام به برگزاری پویش دانشگاهی حال خوش خواندن شامل رویدادهایی نظیر رادیوکتاب، تریبون آزاد کتاب و نمایشگاه کتاب کرده است.
گروه حقوق و علوم سیاسی دانشگاه یزد با همکاری کتابخانه موقوفه علوم جنایی باهدف گرامیداشت وقف کتابخانه شخصی استاد نجفی به دانشگاه یزد اقدام به برگزاری نشستی علمی نموده است. این نشست روز چهارشنبه ۲۲ آبان ماه از ساعت ۱۲ تا ۱۳:۳۰ در سالن اجتماعات ساختمان عدل برگزار خواهد شد.
از عموم دانشگاهیان دانشگاه یزد اعم از اعضای محترم هیأت علمی، کارمندان و دانشجویان دعوت شده است در مراسم سخنرانی ریاست محترم جمهور که روز یکشنبه ۱۹ آبان ماه در محل میدان امیرچقماق یزد برگزار می شود، شرکت نمایند. حرکت سرویس های ایاب و ذهاب ساعت ۹ صبح از ایستگاه گلزار شهدای دانشگاه
مدیریت امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یزد از عموم دانشگاهیان فرهیخته به ویژه دانشجویان آگاه و فهیم دانشگاه یزد دعوت کرده است تا در روز ملی مبارزه با استکبار جهانی همراه و همصدا با ملت شریف ایران در راهپیمایی بزرگ یوم الله ۱۳ آبان حضور گسترده ای داشته باشند.
گروه حقوق و علوم سیاسی دانشگاه یزد با همکاری انجمن علمی این گروه امسال اقدام به برگزاری مراسم گرامیداشت روز سازمان ملل متحد کرده است. این مراسم ۱۱ آبان در تالار دکتر جلیل شاهی برگزار خواهد شد.
انجمن علمی دانشجویی آمار با همکاری بخش آمار دانشگاه یزد اقدام به برگزاری مراسمی به منظور گرامیداشت روز آمار و برنامه ریزی کرده است. این مراسم روز شنبه ۱۱ آبان ساعت ۱۳ در دانشکده علوم ریاضی برگزار می شود.
دانشگاه یزد با همکاری پارک علم و فناوری، به منظور تقویت ایده پردازی و نوآوری در بین دانشجویان کارگاهی را با همین عنوان روزهای نهم و دهم آبان ماه امسال در محل کارگاه نوآوری دانشگاه واقع در پردیس پژوهش و فناوری این دانشگاه برنامه ریزی کرده است.
مراسم یادبود مرحوم علی شاهی فرزند آقای دکتر جلیل شاهی، مؤسس و اولین رییس دانشگاه یزد با حضور خانواده آن مرحوم، مسؤولان و جامعه دانشگاهی استان یزد روز چهارشنبه اول آبان ماه ۹۸ از ساعت ۱۰:۱۵ تا ۱۱:۳۰ در مسجد دانشگاه یزد برگزار خواهد شد.
کنفرانس فیزیولوژی گیاهی به میزبانی گروه زیست شناسی دانشگاه یزد روزهای چهارشنبه و پنجشنبه اول و دوم آبان ماه ۹۸ در یزد برگزار می شود. مراسم افتتاحیه این کنفرانس روز چهارشنبه اول آبان از ساعت ۸ تا ۱۲ در تالار دکتر شاهی برگزار خواهد شد.
کارگاه آشنایی با قوانین آموزشی، روش استفاده از سیستم آموزشی گلستان و معرفی مرکز مشاوره دانشگاه ویژه دانشجویان کارشناسی ورودی جدید به مدت چهارروز از شنبه ۱۳مهر تا سه‌شنبه ۱6 مهر در تالار دکتر جلیل شاهی برگزار می‌شود.
به مناسبت روز جهانی گردشگری، یک رویداد علمی با حضور علاقه مندان و صاحب نظران این صنعت، روز چهارشنبه دهم دیماه ۹۸ از ساعت ۱۲ تا ۱۴ در تالار اندیشه واقع در ساختمان مرکزی دانشگاه برگزار خواهد شد.
آیین معارفه دانشجویان جدید دانشگاه یزد در آغاز هر سال تحصیلی با حضور مسؤولان ارشد دانشگاه برگزار می شود. در این مراسم دانشجویان تازه وارد با فضای عمومی دانشگاه و برخی از قوانین و مقررات آشنا می شوند. معرفی تشکل‌های دانشجویی برای فعالیت های فوق برنامه نیز از برنامه های جنبی این رویداد است.
آیین معارفه دانشجویان جدید دانشگاه یزد در آغاز هر سال تحصیلی با حضور مسؤولان ارشد دانشگاه برگزار می شود. در این مراسم دانشجویان تازه وارد با فضای عمومی دانشگاه و برخی از قوانین و مقررات آشنا می شوند. معرفی تشکل‌های دانشجویی برای فعالیت های فوق برنامه نیز از برنامه های جنبی این رویداد است.
در کمیته فرهنگی مدیریت سبز دانشگاه در سال ۹۶ پیشنهادی به تصویب رسید که بر اساس آن سه شنبه های اول هرماه به نام سه شنبه های سبز نامگذاری شد. در این روز دانشگاهیان این دانشگاه به احترام محیط زیست و البته در صورت تمایل، بدون استفاده از خودرو و با پیاده روی به محل کار و تحصیل خود می روند.
پذیرش حضوری (تحویل مدارک) دانشجویان جدید در مقطع کارشناسی صرفا در تاریخ‌های ۳۰ شهریور ماه تا سوم مهرماه ۹۸ به انجام رسیده و شروع کلاس ها بلافاصله بعد از پذیرش است.
پذیرش حضوری (تحویل مدارک) دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی ۱۳۹۸صرفا در روزهای ۲۳ تا ۲۷ شهریور ماه 98 به انجام رسیده و شروع کلاسها نیز از روز شنبه ۳۱ شهریورماه است.
مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان در دانشگاه یزد امسال قرار است به همت هیات امام هادی (ع) کارکنان دانشگاه روز یکشنبه ۱۷ شهریورماه مصادف با هشتم محرم الحرام در مسجد دانشگاه برگزار شود.
نمایندگان منطقه ویژه علم و فناوری یزد روز چهارشنبه 13 شهریور از ساعت 12 تا 14 در تالار اندیشه دانشگاه یزد با اعضای هیات علمی دانشگاه در خصوص تعاملات علمی و پژوهشی به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت.
پذیرش حضوری (تحویل مدارک) صرفا در روز های ۱۱ تا ۱۳ شهریور ماه ۹۸ به انجام رسیده و شروع کلاسها نیز از روز شنبه مورخ ۲۳ شهریورماه ۹۸ است.
این مراسم با هدف گرامیداشت روز کارمند و تجلیل از خدمات کارمندان دانشگاه یزد، شهریورماه هرسال با حضور کارمندان شاغل و بازنسشته دانشگاه و خانواده‌های آنان در دانشگاه یزد برگزار می شود.
چهارمین همایش ملی و کارگاه های تخصصی علوم فناوری نانو،پنجشنبه 31 مردادو جمعه 1شهریور ماه
مراسم بزرگداشت سالروز ورود آزادگان،شنبه 26 مرداد ماه
اختتامیه دومین دوره طرح توانمند سازی صدف در استان یزد - 25 مرداد ماه
گردهمایی مشاوران تحصیلی استان و خانواده های داوطلبان کنکور سراسری،14 مرداد ماه
دوره آموزشی حفظ و حراست از اموال،27تیرماه و 3مرداد
همایش زائرین عتبات عالیات دانشجویی26تیرماه
مراسم معرفی مرکز مطالعات و همکاری های بین المللی وزارت عتف ، 26 تیرماه
دوره آموزشی آشنایی با عوامل موثر در تشکیل سرطان سینه و تشخیص زود هنگام،چهارشنبه 19 تیر ماه
وبینار معرفی طرح پژوهشی افق 2020اتحادیه اروپا،سه شنبه 18 تیرماه
مراسم یاد بود زنده یاد دکتر کریمی، سه شنبه 18 تیرماه
مراسم زیارت عاشورا با حضور خدام آستان قدس رضوی،17تیرماه ، ساعت 7:20 تا9 صبح
کارگاه آموزشی تفسیر قرآن،در تار یخ 26تیرماه
برگزاری کنکور سراسری در دانشگاه یزد - 13 الی 14 تیرماه
کرسی آزاد اندیشی با موضوع امکان تعمیم دامنه متعلقات زکات -10 تیرماه
دیدار مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با کارکنان حوزه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی،10تیرماه،ساعت11
جشن دانش آموختگی دانشجویان دانشکده عمران،9تیرماه،ساعت18الی 23
جلسه مجمع عمومی عادی نوبت دوم صندوق رفاه - 5 تیرماه ساعت 10 تا 12
جشن دانش آموختگی دانشجویان دانشکده علوم ریاضی در تاریخ 4 تیرماه ساعت 20 الی 23
پنجشنبه،30 خرداد،ساعت 18الی 22.
نشست"بررسی سند آمایش استان"در تاریخ 23 خرداد ساعت 10الی 13
محل های بر گزاری آزمون کارشناسی ارشد در روزهای 23و 24خردادماه
بزرگداشت روز جهانی محیط زیست- 19 خرداد ساعت 11 الی 13
سؤالات را مطالعه و پاسخ را به شماره 1000770077 پیامک نمایید. مدت زمان پاسخگویی 48 ساعت است.
پیاده‌روی همراه با قرعه کشی بن کمک‌هزینه خرید دوچرخه
ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۲:۳۰