دسترسی سریع
مسیر جاری : صفحه اصلی | معاونت‌ها | معاونت فرهنگی و اجتماعی | حوزه معاونت | امور فرهنگی و اجتماعی
  معرفی حوزه مدیریت امور فرهنگی و اجتماعی

دانشگاه امروزه در سطح جهانی علاوه بر کارکرد و وظایف آموزشی و پژوهشی وظایف جدیدی در عرصه فرهنگی و اجتماعی برعهده گرفته است که از جمله می‌توان به نقش فرهنگ‌سازی و جامعه‌پذیری اشاره کرد به عبارت دیگر اگرچه دانشگاه برای تولید دانش و تربیت افراد متخصص همت می‌گمارد و برای اشتغال آینده آن‌ها در اجتماع تلاش می‌کند، اما در دانشجویان باید هنجارها، ارزش‌ها و باورهایی درونی شود که با محیط شغلی آینده آن‌ها مناسبت داشته باشد و این رفتارها و هنجارها، چیزی نیستند که منحصرا در کلاس‌های رسمی تحقق پیدا کنند.
با عنایت به کارکردهای پیش‌گفته و جایگاه ویژه دانشگاه در توسعه و پیشرفت کشور و با توجه به اهمیت فرهنگ و نقش انکار‌ناپذیر فعالیت‌های فرهنگی و فوق‌ برنامه به‌ عنوان آموزش‌های غیر‌ رسمی در جذب استعدادها، شکوفایی توانمندی‌ها و افزایش تجربیات سودمند دانشگاهیان، اهمیت و جایگاه اداره کل امور فرهنگی و فوق‌ برنامه در هدایت و سامان‌دهی به فعالیت‌های فرهنگی بیش از پیش نمایان می‌شود. 

  رئیس حوزه امور فرهنگی و اجتماعی

ایمان رحیمی‌پور
استادیار
دانشکده حقوق، علوم سیاسی و تاریخ - بخش حقوق
 31232559
 iman.rahimipoor [at] yazd.ac.ir
  اخبار [ بایگانی ]
خبر-دکتر محسن رفیعیان به عنوان معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یزد منصوب شد
8 آذر1400
سرپرست دانشگاه یزد صبح امروز دوشنبه هشتم آذرماه، با قدردانی از خدمات دکتر محمد فرشی در مدت تصدی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، دکتر محسن رفیعیان عضو هیأت علمی گروه شهرسازی را به این سمت منصوب کرد. 
خبر-نتایج بیست و هفتمین دوره انتخابات شورای مرکزی جامعه اسلامی دانشجویان
12 آبان1400
بیست و هفتمین دوره انتخابات شورای مرکزی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد برگزار و در نشستی دبیر این تشکل انتخاب و معرفی شد. 
خبر-شش توصیه مهم رییس دانشگاه یزد به نودانشجویان
28 مهر1400
مراسم معارفه نودانشجویان 1400 دانشگاه یزد با استقبال گرم و پرشور نودانشجویان و خانواده‌هایشان شامگاه سه‌شنبه 27 مهرماه جاری در صحن دانشجو برگزار شد. 
خبر-چهارمین جشنواره نهادهای دانشجویی دانشگاه یزد برگزار شد
27 مهر1400
چهارمین جشنواره نهادهای دانشجویی دانشگاه یزد با معرفی برگزیدگان برتر انجمن‌ها، کانون‌ها، تشکل‌ها و نشریات این دانشگاه، شامگاه بیست و ششم مهرماه سال‌جاری در صحن دانشجو دانشگاه یزد برگزار شد. 
رویدادها [ بایگانی ]