دسترسی سریع
مسیر جاری : صفحه اصلی | معاونت‌ها | معاونت فرهنگی و اجتماعی | حوزه معاونت | امور فرهنگی و اجتماعی
  معرفی حوزه مدیریت امور فرهنگی و اجتماعی

دانشگاه امروزه در سطح جهانی علاوه بر کارکرد و وظایف آموزشی و پژوهشی وظایف جدیدی در عرصه فرهنگی و اجتماعی برعهده گرفته است که از جمله می‌توان به نقش فرهنگ‌سازی و جامعه‌پذیری اشاره کرد به عبارت دیگر اگرچه دانشگاه برای تولید دانش و تربیت افراد متخصص همت می‌گمارد و برای اشتغال آینده آن‌ها در اجتماع تلاش می‌کند، اما در دانشجویان باید هنجارها، ارزش‌ها و باورهایی درونی شود که با محیط شغلی آینده آن‌ها مناسبت داشته باشد و این رفتارها و هنجارها، چیزی نیستند که منحصرا در کلاس‌های رسمی تحقق پیدا کنند.
با عنایت به کارکردهای پیش‌گفته و جایگاه ویژه دانشگاه در توسعه و پیشرفت کشور و با توجه به اهمیت فرهنگ و نقش انکار‌ناپذیر فعالیت‌های فرهنگی و فوق‌ برنامه به‌ عنوان آموزش‌های غیر‌ رسمی در جذب استعدادها، شکوفایی توانمندی‌ها و افزایش تجربیات سودمند دانشگاهیان، اهمیت و جایگاه اداره کل امور فرهنگی و فوق‌ برنامه در هدایت و سامان‌دهی به فعالیت‌های فرهنگی بیش از پیش نمایان می‌شود. 

  رئیس حوزه امور فرهنگی و اجتماعی

ایمان رحیمی‌پور
استادیار
دانشکده حقوق، علوم سیاسی و تاریخ - بخش حقوق
 31232559
 iman.rahimipoor [at] yazd.ac.ir
  اخبار [ بایگانی ]
خبر-مراسم گرامیداشت سالگرد ارتحال امام (ره) و شهدای 15خرداد در دانشگاه یزد برگزار شد
12 خرداد1400
مراسم بزرگداشت ارتحال حضرت امام خمینی(ره) رهبر کبیرانقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و گرامیداشت شهدای قیام خونین15 خرداد صبح امروز در جوار گلزار شهدای دانشگاه یزد برگزار شد. 
خبر-دانشجوی دانشگاه یزد در سی و پنجمین جشنواره ملی قرآن و عترت اول شد
5 خرداد1400
دانشجوی دانشگاه یزد در مرحله ملی سی و پنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور موفق به کسب مقام اول این جشنواره در رشته حفظ کل قرآن کریم شد. 
خبر-نماز عید سعید فطر در صحن مسجد امام حسن(ع) دانشگاه یزد برگزار شد
23 اردیبهشت1400
نماز باشکوه عید سعید فطر به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی حرزاده مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه یزد صبح امروز با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی و با حضور جمع کثیری از نمازگزاران در صحن مسجد دانشگاه برگزار شد. 
خبر-برگزاری مراسم احیای شب‌های قدر در محوطه مسجد دانشگاه یزد
13 اردیبهشت1400
مراسم احیای شب‌های قدر به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یزد و با همکاری دفتر نهاد مقام معظم رهبری در شب‌های 11، 13 و15 اردیبهشت‌ ماه با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در محوطه مسجد و در جوار شهدای گمنام این دانشگاه برگزار می‌شود. 
رویدادها [ بایگانی ]