دسترسی سریع
  معرفی حوزه مدیریت امور فرهنگی و اجتماعی

دانشگاه امروزه در سطح جهانی علاوه بر کارکرد و وظایف آموزشی و پژوهشی وظایف جدیدی در عرصه فرهنگی و اجتماعی برعهده گرفته است که از جمله می‌توان به نقش فرهنگ‌سازی و جامعه‌پذیری اشاره کرد به عبارت دیگر اگرچه دانشگاه برای تولید دانش و تربیت افراد متخصص همت می‌گمارد و برای اشتغال آینده آن‌ها در اجتماع تلاش می‌کند، اما در دانشجویان باید هنجارها، ارزش‌ها و باورهایی درونی شود که با محیط شغلی آینده آن‌ها مناسبت داشته باشد و این رفتارها و هنجارها، چیزی نیستند که منحصرا در کلاس‌های رسمی تحقق پیدا کنند.
با عنایت به کارکردهای پیش‌گفته و جایگاه ویژه دانشگاه در توسعه و پیشرفت کشور و با توجه به اهمیت فرهنگ و نقش انکار‌ناپذیر فعالیت‌های فرهنگی و فوق‌ برنامه به‌ عنوان آموزش‌های غیر‌ رسمی در جذب استعدادها، شکوفایی توانمندی‌ها و افزایش تجربیات سودمند دانشگاهیان، اهمیت و جایگاه اداره کل امور فرهنگی و فوق‌ برنامه در هدایت و سامان‌دهی به فعالیت‌های فرهنگی بیش از پیش نمایان می‌شود. 

  مدیر امور فرهنگی و اجتماعی

حمید مطهری
استادیار
دانشکده فیزیک - بخش اتمی مولکولی
 31232777
 h.motahari [at] yazd.ac.ir
  اخبار [ بایگانی ]
خبر-نشست و تقدیر دانشجویان شورای فرهنگی
2 خرداد1401
اعضای شورای فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در نشست اخیر خود که صبح امروز دوشنبه دوم خردادماه در تالار اندیشه برگزار شد، از دانشجویان فعال فرهنگی که در برگزاری مراسم ماه مبارک رمضان و لیالی قدر در دانشگاه همکاری داشتند، با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل کردند. 
خبر-گلشنی
2 خرداد1401
دکتر مهدی گلشنی فیزیکدان و عضو پیوسته فرهنگستان علوم ایران امروز دوشنبه دوم خردادماه در تالار دکتر جلیل شاهی دانشگاه یزد درباره تحولات ۲۰ سال اخیر در زمینه علوم فلسفه و فیزیک در سطح جهان سخنرانی کرد. 
خبر-حضور 1400
31 اردیبهشت1401
کلاس های آموزشی دانشگاه برای آخرین گروه از دانشجویان دانشگاه یزد نیز از روز شنبه 31 اردیبهشت ماه جاری حضوری شد. 
اخبار معاونت دانشجویی-حضور معاون دانشجویی دانشگاه یزد درمیان دانشجویان و پاسخ به سوالات آنان
31 اردیبهشت1401
دکتر محمدرضا صادقیان‌شاهی معاون دانشجویی دانشگاه یزد به مناسبت هفته سراهای دانشجویی با حضور در بوستان معرفت این دانشگاه و در جمع دانشجویان، به سوالات آنان پاسخ داد. 
رویدادها [ بایگانی ]