دسترسی سریع
مسیر جاری : صفحه اصلی | معاونت‌ها | معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی | حوزه معاونت | امور آموزشی
  معرفی اداره آموزش
دوره کارشناسی در بین دوره های تحصیلات آموزش عالی بعنوان پایه و بنیان پیشرفت های تحصیلی و پژوهشی محسوب می گردد، از این رو از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است.
هدف کلی و عمومی آموزش در دوره های کارشناسی رشته های مختلف تحصیلی افزایش دانش و مهارت های پایه و اصلی دانشجویان در رشته های تخصصی است که آنان با انگیزه و علاقه ی لازم انتخاب نموده اند.
به طور حتم در قرن بیست ویکم که علم و تکنولوژی به ابزار اصلی قدرت بشر و اهرم موثر تحقق منافع ملی کشورها تبدیل گردیده، این نقش حساس تر شده است. هر کدام از عناصر و اجزاء یک سیستم دانشگاهی به سهم خود در پی آنند که به بهترین وجه، زمینه ها، فرصت ها و شرایط لازم را درجهت تحقق این هدف فراهم سازند.
مدیریت امور آموزشی دانشگاه یزد یکی از زیر مجموعه های حوزه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه است. مسئولیت آماده سازی و انجام پذیرش حضوری و غیرحضوری دانشجویان ورودی جدید را اداره پذیرش و مشمولین این مدیریت برعهده داشته و اداره خدمات آموزشی این مدیریت در طول دوران تحصیل دانشجویان مقطع کارشناسی بر حسن اجرای قوانین و مقررات آموزشی نظارت داشته و کلیه امور دانشجویان میهمان و انتقال نیز از طریق این اداره انجام می شود. پس از اتمام تحصیلات هر دانشجو، روند بررسی پرونده دانش آموختگی و صدور مدارک تحصیلی از قبیل گواهی موقت، دانشنامه و ریز نمرات فارسی و انگلیسی توسط اداره دانش آموختگان این مدیریت انجام می شود. شایان ذکر است کلیه خدمات مرتبط با آماده سازی سیستم جامع آموزشی از قبیل ثبت نام مقدماتی، ثبت نام اصلی، ترمیم، حذف اضطراری، مرخصی تحصیلی، حذف ترم و... از طریق این مدیریت صورت می پذیرد.
مدیریت امور آموزشی دانشگاه یزد از زمان تاسیس تاکنون در پی فراهم سازی زمینه ها، تسهیل و به روزنمودن فرآیندهای آموزشی دانشگاه با محوریت پاسخگویی و تکریم شایسته مراجعین بوده است.
  رئیس اداره آموزش

علیرضا فتوحی فیروز‌آباد
دانشیار
دانشکده مهندسی مکانیک - بخش جامدات و ساخت
 31232499 - ۳۱۲۳۴۰۲۳
 afotuhi [at] yazd.ac.ir
  تقویم آموزشی
پیوندهای مفید