دسترسی سریع
مسیر جاری : صفحه اصلی | معاونت‌ها | معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی | حوزه معاونت | تحصیلات تکمیلی
  معرفی اداره تحصیلات تکمیلی
زندگی کنونی سرشار از نیازهای گوناگون است و هر روز بر تعداد آنها افزوده می‌شود و به همین دلیل توسعه تحصیل و پژوهش واکنشی در جهت پاسخ به نیازهای جدید انسان است. هم‌اکنون در دنیایی که امواج طوفانی فناوری و پیشرفت از هر سو می‌وزد عدم این توسعه برابر با انزوا از جامعه جهانی است. جامعه دانشگاهی و بویژه دانشجویان سهم بسیار مهمی در این توسعه دارند. در این راستا دوره‌های تحصیلات تکمیلی که بعد از اتمام دوره کارشناسی شروع می‌شود با تلفیق آموزش و پژوهش سعی در افزایش تخصص و کارایی در جهت توسعه تحصیل دانشجویان را به عهده دارد. در این مقطع دانشجو باید با انجام تحقیق و آزمایش به گسترش دانش خود بپردازد تا کشور به سمت توسعه، رشد اقتصادی و بالندگی سوق پیدا کند. برنامه‌ریزی، اداره و هدایت کلیه امور آموزشی و پژوهشی مربوط به دوره‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه و نظارت بر حسن اجرای مقررات و آیین‌نامه‌های آموزشی، تصمیم‌گیری درباره مسائل مختلف آموزشی، سیاست‌گذاری و اتخاذ تمهیدات لازم در جهت ارتقاء کیفیت آموزشی و پژوهشی، اجرای دوره‌های آموزشی و ارزیابی آنها در دوره‌های تحصیلات تکمیلی بر عهده حوزه تحصیلات تکمیلی دانشگاه است.
  مدیر تحصیلات تکمیلی

حکیمه زارع
دانشیار
دانشکده فیزیک - بخش حالت جامد
 31232792 - 31234484
 hzare [at] yazd.ac.ir
  اخبار [ بایگانی ]
18 آبان1401
مرکز آموزش‌های آزاد دانشگاه یزد در نظر دارد با همکاری مرکز زبان آموزی دانشگاه نهمین دوره آزمون زبان انگلیسی را برگزار نماید.  
خبر-واگذاری مسئولیت های جدید به چند نفر از دانشگاهیان دانشگاه یزد
22 مرداد1401
استاندار یزد و رییس دانشگاه یزد با صدور ابلاغ های جداگانه مسئولیت‌های جدیدی را به چند نفر از دانشگاهیان این دانشگاه واگذار کردند. 
خبر-دانشجویان مستعد دانشگاه یزد در طرح شهید وزوایی ثبت نام کنند
20 خرداد1401
رییس گروه استعدادهای درخشان دانشگاه یزد از دانشجویان و دانش آموختگان حائز شرایط ممتازی که در مهرماه سال جاری در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به عنوان دانشجوی نوورود مشغول به تحصیل خواهند شد، خواست تا 15 تیرماه امسال در طرح شهید وزوایی ثبت نام کنند. 
خبر-کنکور ارشد
29 اردیبهشت1401
کنکور کارشناسی ارشد سال 1401 با رقابت 6134 داوطلب در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه 28، 29 و 30 اردیبهشت‌ماه سال جاری در دانشگاه یزد برگزار شد. 
  نکات مهم