دسترسی سریع
مسیر جاری : صفحه اصلی | معاونت‌ها | معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی | حوزه معاونت | مرکز استعدادهای درخشان | شهراد | معرفی
معرفی طرح شهراد

سامانه شهراد (شناسایی، هدایت و رشد استعدادهای درخشان) در راستای حمایت و توانمندسازی دانشجویان برتر در مرکز استعدادهای درخشان دانشگاه یزد طراحی گردیده است. در این طرح، در ابتدای هر سال تحصیلی و پس از فراخوان مرکز، دانشجویان می‌توانند مدارک خود را در این سامانه بارگذاری کرده و بعد از محاسبه امتیاز توسط کارشناسان این حوزه، به فراخور میزان امتیاز کسب‌شده، از انواع مختلف تسهیلات مربوطه می‌توانند بهره‌مند گردند. کلیه افتخارات اعم از موفقیت‌های دوران دانش و دستاوردهای دوران دانشجویی در این طرح دیده شده است که می‌تواند دانشجویان را مشمول جوایز و تسهیلات مختلف کند. بخشی از جوایز به قرار زیر است:

الف. جایزه آموزش و فناوری: این جوایز با هدف تسهیل مسیر آموزشی دانشجویان و ارتقای قابلیت‌های فناورانه و نوآورانه ایشان و هدایت دانشجویان برای مهارت‌آموزی و ورود دانشجویان به عرصه آموزش و کارآفرینی اعطا می‌شود که شامل اعتبار توان‌مندی آموزشی و کارآفرینی (برای شرکت در دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی / کارآفرینی) و اعتبار مهارت‌افزایی و کمک‌هزینه شرکت در مسابقات مورد تأیید مرکز می‌باشد.

ب. جایزه پژوهش: با هدف تسهیل مسیر پژوهش و هدایت دانشجویان برای ورود به عرصه پژوهش جوایزی در نظر گرفته شده است که شامل اعتبار اجرای پایان‌نامه کارشناسی، اعتبار عضویت در هسته‌های پژوهشی (به منظور تشویق دانشجویان به فعالیت در هسته‌های پژوهشی تشکیل‌شده در دانشکده‌های مربوطه)، اعتبار پژوهشیاری (کارمزد دستیاری پژوهشی دانشجو زیر نظر یکی از اعضای هیأت علمی دانشکده)، اعتبار ارتباطات علمی (کمک‌هزینه اشتراک نشریات علمی، کمک‌هزینه عضویت در انجمن‌ها و پایگاه‌های علمی و تسهیلات خرید کتاب‌های علمی، لوازم و تجهیزات آموزشی)، اعتبار مشارکت در فعالیت‌های نوآوری و فناوری و اعتبار شرکت در مجامع معتبر داخلی می‌باشد.

ج. جایزه فرهنگی - دانشجوئی: با هدف ارتقای فرهنگ اسلامی – ایرانی، تقویت هویت ملی و رفع نیازهای مادی و اجتماعی دانشجویان امتیازاتی لحاظ می‌شود که شامل رتبه دانشجویی (کمک‌هزینه معیشتی)، کمک‌هزینه شهریه خوابگاه، هدیه ازدواج، اعتبار برنامه‌ها و سفرهای زیارتی و گردشگری می‌باشد.

همچنین موارد دیگر نظیر اولویت اعطای وام در سقف تعیین‌شده، اولویت در انتخاب واحد، اولویت در تخصیص خوابگاه دانشجویی، دسترسی رایگان به منابع کتابخانه مرکزی و تخصیص ترافیک اینترنت بیشتر نیز برای این دانشجویان برتر دیده شده است.

جهت مشاهده جزئیات بیشتر به قسمت آیین‌نامه مراجعه گردد.