دسترسی سریع
مسیر جاری : صفحه اصلی | معاونت‌ها | معاونت پژوهش و فناوری | حوزه معاونت | امور پژوهشی | پرسش‌های متداول
چگونه همکاران نویسنده مقاله در مجلات و همایش سیستم گلستان تعریف شوند؟

راهنمای انتخاب درست نوع همکاری در تعریف فعالیت‌ها


هدف از گردش کار تشویق مقالات چیست؟

امکان انتخاب فعالیت‌های (مقالات) منتظر پرداخت تشویقی به صورت مکانیزه با امکان ثبت سوابق و گزارش‌گیری/ پرداخت منظم و به‌موقع


بابت چه مقالاتی تشویقی پرداخت می‌گردد؟

همانند دوره‌های فرایند دستی، بابت تمامی مقالاتی که قبلا تشویقی پرداخت نشده و شرایط شیوه‌نامه را داراست، با بررسی دقیق کارشناسان محترم پژوهشی پرداخت صورت می‌گیرد و پس از یک‌بار تایید در دوره‌های بعدی صرفا مقالات جدید (که قبلا گروه‌بندی نشده بودند) قابل انتخاب خواهند بود.


چه بازه زمانی برای پرداخت مقالات مدنظر است؟

دو سال بعد از تاریخ انتشار مقاله، به طور مثال برای سال ۹۷، مقالاتی که از ۹۵/۱/۱ به بعد به چاپ رسیده‌اند قابل پرداخت است.


در صورتی‌که سقف پرداخت تکمیل شود، بقیه مقالات چگونه پرداخت خواهند شد؟

لازم است مقالات مازاد گروه‌بندی نشوند (مقالات با رعایت سقف دو سال از تاریخ انتشار، درحالت خیر باقی بمانند) تا در سال بعد قابل پرداخت باشد. مدیریت نحوه گروه‌بندی به عهده‌ عضو محترم هیئت علمی است.


در صورتی‌که مقاله پس از پایان زمان گروه‌بندی یک دوره تشویق مقاله، در سیستم گلستان ثبت شود آیا باز هم قابل پرداخت است؟

بله، بازه زمانی به طوری تنظیم شده که تا دو سال بعد از تاریخ انتشار مقاله را شامل شود.


در صورت هرگونه اصلاح مدنظر در مورد فعالیت‌های ثبت‌شده در سیستم گلستان چه اقدامی لازم است؟

در این مورد چند حالت وجود دارد:

اگر فعالیت در مرحله تایید ثبت‌کننده باشد، کارشناس پردیس باید آن را به وضعیت قابل تغییر برگردانده و پس از آن استاد (ثبت‌کننده فعالیت) اجازه ویرایش را خواهد داشت.

در حالتی که وضعیت تایید بالاتر از تایید ثبت‌کننده باشد باز شدن قفل تنها به عهده کارشناس پژوهشی می‌باشد.

در ضمن اگر فعالیت مدنظر تایید پژوهش باشد و یا در گروه‌بندی دیگری استفاده شده باشد، تنها توسط کارشناس پژوهشی قابل اصلاح می‌باشد.


در صورتی که استاد قادر به گروهبندی در گروه امتیاز خاص نباشد چه باید کرد؟

عدم امکان گروه‌بندی در گروه امتیاز قبلی در زمان درخواست جدید، به معنای اتمام مهلت گروه‌بندی در ماه جاری می‌باشد. هر فعالیتی که گروه‌بندی نشده باشد در ماه بعد لحاظ خواهد گردید.


اگر مقالات هم isi وهم isc بوده و قبلا در ردیف isc انتخاب (گروه‌بندی) شده‌اند چگونه برگشت داده شوند؟

لازم است در لینک درخواست جدید بالای صفحه پیشخوان کنار لینک راهنما (اولین لینکی که ابتدا بر روی آن کلیک شده بود) تحت ستون موردی در ردیف مقالات isc وارد شده و فقط شماره مقاله مورد نظر را خیر نمایید. لطفا دقت شود تا اصطلاح عدم نیاز انتخاب نشود. در نتیجه با بستن پنجره، خودکار از لیست isc خارج شده و دیگر قابل انتخاب نیست. یا در پردازش تکمیل فرم‌ها(۱۸۶۶۰) در ردیف تشویق مقالات/ستون در حال تکمیل/ردیف isc/ موردی/مقاله را خیر نمایید. در غیر اینصورت با کارشناس پژوهشی پردیس تماس حاصل فرمایید.


گزارش ۱۳۶۲ چه زمانی قابل مشاهده است؟

از آنجاکه محاسبات سیستم هنوز خودکار نیست این دوره از گردش تشویق مقالات با مدیریت کامل مسئولان و کارشناسان محترم معاونت پژوهشی انجام می‌گیرد و گزارش ۱۳۶۲ صرفا لیستی از مقالات انتخاب‌شده در اختیار کاربر قرار می‌دهد. در ادامه فرایند مکانیزه‌نمودن و پس از پیاده‌سازی ۱۰۰ درصد فرایند، گزارش ۱۳۶۲ با ستون محاسبات و مبالغ نهایی برای اساتید محترم نیز قابل مشاهده خواهد بود.


چگونه می‌توان از پرداخت حق‌التالیف تشویقی مطلع شد؟

رونوشتی از نامه پرداخت حق‌التالیف تشویقی از طریق سیستم اتوماسیون اداری برای عضو هیئت علمی ارسال خواهد شد.