دسترسی سریع
مسیر جاری : صفحه اصلی | ریاست دانشگاه | حوزه ریاست | مدیریت همکاری‌های علمی بین‌المللی | دانشجویان غیر ایرانی | امور دانشجویان بین‌الملل | خدمات رفاهی

بیمه درمانی

دانشجویان بورسیه مشمول استفاده از خدمات بیمه پایه درمان(بیمه سلامت) خواهند بود و دانشجویان غیر بورسیه و شهریه‌پرداز نیز می‌توانند در صورت تمایل به استفاده از خدمات بیمه درمانی با پرداخت هزینه بیمه از این خدمات برخوردار شوند. دانشجویان می‌توانند با مراجعه به اداره رفاه دانشجویی دانشگاه از مزایای بیمه مکمل درمان هم آگاه شده و در صورت لزوم با پرداخت هزینه از این خدمات استفاده نمایند.

مرکز بهداشت و مشاوره

معرفی مرکز بهداشت، درمان و مشاوره


اسکان و خوابگاه

مدیریت امور خوابگاه‌های دانشگاه یزد در راستای اهداف کلی در ارتباط با سند چشم‌انداز دانشگاه یزد و سیاست‌های کلی برنامه پنجم توسعه و نیز اهداف کیفی برنامه پنج ساله دانشگاه در زمینه‌سازی شکوفایی استعدادهای درخشان و کارآفرین، ارتقای کیفی فضای مناسب رشد و بالندگی علیرغم کلیه چالش‌های مالی و سازمانی پیش رو سعی در پیشبرد اهداف یادشده نموده است. دانشگاه یزد دارای یک مجتمع خوابگاهی برادران با ظرفیت ۳۰۰۰ نفر در پردیسه شرقی و یک مجتمع خوابگاهی خواهران با ظرفیت ۳۷۰۰ نفر در پردیسه اصلی دانشگاه است.

اسکان در خوابگاه‌های دانشجویی (به صورت مجردی) برای دانشجویان بورسیه رایگان است و دانشجویان غیر بورسیه هزینه استفاده از خوابگاه را با توجه به تعرفه‌های اعلامی از اداره امور خوابگاه‌های دانشگاه می‌پردازند. دانشگاه یزد در حال احداث و ساخت خوابگاه متاهلی نیز می‌باشد که پس از تکمیل اطلاع‌رسانی لازم از طرف اداره امور خوابگاه‌ها صورت می‌گیرد.

معرفی اداره امور خوابگاه‌ها


Dormitory and Dining Rates (2020)


امور ورزشی

اداره تربیت بدنی دانشگاه واقع در ساختمان امام علی مسئولیت رسیدگی به امور ورزشی دانشجویان را به عهده دارد.

معرفی اداره تربیت بدنی


تغذیه

اداره تغذیه از ادارات تابعه امور دانشجویی است که مسئولیت سازمان‌دهی و اداره غذاخوری‌های دانشجویی را برعهده دارد. این غذاخوری‌ها در سه وعده صبحانه، ناهار و شام به دانشجویان سرویس می‌دهد.

معرفی اداره تغذیه و سلف سرویس


امور فرهنگی، اجتماعی و فوق برنامه

مسئولیت هماهنگی و برگزاری اردوها، بازدیدها و فعالیت‌های فوق برنامه به عهده مدیریت امور فرهنگی و اجتماعی است و با هماهنگی این مدیریت تاکنون چندین برنامه بازدید و اردوی گردشگری برای دانشجویان بین‌المللی برگزار گردیده است.

معرفی امور فرهنگی و اجتماعی